Capela gra jak z nut – 9 wsadów, 5 bloków

Share on facebook
Share on twitter

Szwajcar z Rockets ustanowił swój rekord kariery – zdobył 28 punktów, miał znakomite 13/14 z gry z wygranym 130:123 meczu z New Orleans Pelicans. No i kilka razy fruwał nad DeMarcusem Cousinsem w ataku i w obronie.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

O Clincie Capeli pisaliśmy już miesiąc temu – 23-letni środkowy jest cichym bohaterem sezonu Houston Rockets, najlepszej obecnie drużyny NBA (10 zwycięstw z rzędu, bilans 21-4). Szwajcar notuje średnio po 13,6 punktu, ma 11,0 zbiórki oraz 1,8 bloku, trafia 67,7 proc. rzutów z gry.

W poniedziałek przeciwko Pelicans Capela trafił aż 13 z 14 prób, zdobył rekordowe w karierze 28 punktów korzystając głównie z asyst Jamesa Hardena (17, też rekord kariery). Do tego dołożył 5 bloków dobrze pilnując wchodzącego z obwodu DeMarcusa Cousinsa.

A w ataku – dominował nad obręczami. Capela zaliczył aż 9 wsadów, z czego 5 były zagraniami z powietrza:

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi