Carl Engstrom – szwedzki wieżowiec w Polpharmie

Share on facebook
Share on twitter
Reprezentant Szwecji, mierzący aż 216 centymetrów wzrostu, Carl Engstrom, został nowym zawodnikiem Polpharmy. W zespole ze Starogardu Gd. zastąpi Keanu Posta, który nie przeszedł testów.
Carl Engstrom / fot. Basketlandslagen

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Carl Engstrom (27 lat, 216 cm) koszykarsko kształcił się w Stanach Zjednoczonych. Szwed grał na uczelni Alabama, gdzie jednak na parkiecie spędzał niewiele czasu.

Po studiach wrócił do Europy i grał odpowiednio w lidze szwedzkiej, drugiej lidze hiszpańskiej, lidze litewskiej, estońskiej, a ostatnio ponownie w swojej ojczyźnie, czyli w Szwecji (Wetterbygden Stars).

W rozgrywkach 2018/19, w 13 meczach, Engstrom notował średnio 11,5 punktu (48% z gry) i 7,5 zbiórki w ponad 25 minut gry. Zaliczał także średnio po 1,1 bloku w każdym meczu.

Szwed w nadchodzących rozgrywkach założy koszulkę Polpharmy Starogard Gd. Engstrom wskakuje do składu Kociewskich Diabłów w miejsce Keanu Posta, który nie przeszedł pomyślnie testów w ostatnich tygodniach.

W zespole prowadzonym przez Marcina Lichtańskiego minuty na pozycji numer 5 będzie dzielił z Brettem Prahlem i Jakubem Motylewskim.
Starogardzianie rozpoczną sezon od wyjazdowego starcia z Anwilem Włocławek.

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy drużyny PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS

POLECANE