REDAKCJA

Carlton Bragg blisko Torunia – będzie czeska wymiana?

Carlton Bragg blisko Torunia – będzie czeska wymiana?

Całkiem możliwe, że dojdzie do wymiany środkowych na linii Polski Cukier – Nymburk. Czesi wykupili kontrakt Stephena Zimmermana, a z kolei do Torunia trafić może Carlton Bragg, który przez ostatnie tygodnie był zawodnikiem Nymburka.
Carlton Bragg / fot. wikimedia commons

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

Carlton Bragg jr (24 lata, 208 cm) w swojej uczelnianej karierze reprezentował barwy dwóch zespołów – najpierw renomowanego Kansas (był w jednym zespole z Devonte Grahamem czy Joshem Jacksonem), a w ostatnich dwóch latach New Mexico. 

Większą rolę miał oczywiście po przenosinach do New Mexico. W sezonie 2019/20 notował średnio 12,6 punktu (53,7% z gry) i 10,3 zbiórki w 27 minut gry. Latem tego roku zdecydował się na przenosiny do Europy, gdzie został zawodnikiem ERA Nymburk.

W Czechach na dłużej jednak nie zostanie – Bragg, według nieoficjalnych informacji (podawanych przez serwis Sportando), w obecnym sezonie będzie jednak zakładał koszulkę Polskiego Cukru Toruń. Twarde Pierniki miałyby przejąć więc gracza od Nymburka, po tym, jak Czesi wykupili kontrakt Stephena Zimmermana.

Amerykanin mógłby być sporym wzmocnieniem strefy podkoszowej Polskiego Cukru, do zespołu powinien wnieść sporo atletyzmu i efektownej gry. Ciężko go porównać z Zimmermanem, który przecież był już w NBA – Bragg powinien być dynamiczniejszym i mobilniejszym graczem (jest niższy), potrafi także czasem rzucić z nieco dalszej odległości od kosza.

Bragg to także gracz niepokorny, który w przeszłości miewał problemy z prawem. Z zespołu New Mexico został wyrzucony po tym, jak zatrzymała go policja pod zarzutem jazdy pod wpływem, a dodatkowo znaleziono przy nim wtedy marihuanę. Musiał także odpierać zarzuty uderzenia kobiety (winy nie udowodniono).

Twarde Pierniki, jeśli ten transfer zostanie potwierdzony, będą miały w końcu skompletowany skład. Z zespołem trenują już Keyshawn Woods i Donovan Jackson. Torunianie na ten moment nie wygrali jeszcze meczu w PLK – mają bilans 0:3. 

RW

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

POLECANE

tagi

Zgryźliwi powiedzieliby, że było to widowisko przeznaczone największym kibicom koszykówki. Przede wszystkim jednak miało duże znaczenie dla obu ekip – wynik meczu może być istotny na koniec sezonu zasadniczego.
8 / 12 / 2022 22:20

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami