Cavs grali w butelkę, Knicks nie mieli szans

Share on facebook
Share on twitter

Nie było emocji na boisku, mistrzowie rozgromili Knicks 126:94. Ciekawsze były zabawy butelką oraz przepytywanie LeBrona o hotel Donalda Trumpa i słowa Phila Jacksona.

To są buty LeBrona Jamesa – sprawdź >>lebron_james_butelka

W środę pisaliśmy o dobrej grze New York Knicks – zespół Jeffa Hornacka wygrał 9 z 12 poprzednich spotkań, a w Madison Square Garden miał bardzo dobry bilans 9-3. Zaznaczaliśmy jednak, że ostatni rywale byli najwyżej średniakami i test w postaci starcia z Cleveland Cavaliers właśnie nadchodzi.

I Knicks nie mieli w nim szans. Bez narzekającego na ból pleców Derricka Rose’a przegrywali w Madison Square Garden od początku i przegrali wysoko. Kristaps Porzingis (12 punktów, 5/15 z gry) i Carmelo Anthony (8, 4/9) nie mieli wiele do powiedzenia.

Cavaliers zdemolowali ich m.in. rzutami za trzy – trafi aż 22 z 40, czyli 55 proc. Kyrie Irving, LeBron James i Kevin Love zdobyli odpowiednio 28, 25 i 21 punktów, a Tristan Thompson dodał 20 zbiórek.

I dlatego w drugiej połowie, przy wysokim prowadzeniu, liderzy gości siedząc na ławce mogli bawić się butelką – tzw. water bottle challenge polega na tym, by rzucić nią tak, żeby stanęła na parkiecie:

Dlatego generalnie mało kto pytał o mecz. Wszyscy byli ciekawi kolejnego komentarza Jamesa na temat Phila Jacksona, który kilka tygodni temu, mówiąc o grupie jego współpracowników, użył obraźliwego, slangowego określenia „posse”, co można tłumaczyć jako oddział czy też gang. LeBrona pytano też o fakt odłączenia się od zespołu w Nowym Jorku, by nie kwaterować się w hotelu należącym do Donalda Trumpa.

Naprawdę mam nadzieję, że będzie on jednym z najlepszych prezydentów w historii dla nas wszystkich, także dla mojej rodziny. Ale to po prostu mój prywatny wybór – mówił o zmianie zamieszkania. – Coś na zasadzie wyjścia do restauracji i decyzji, że zjesz kurczaka, a nie stek. Poproszę następne pytanie – uciął temat.

Phil Jackson? – Nie będę odpowiadał na pytania dotyczące jego – zapowiedział już na porannym treningu.

Cavaliers poprawili swój bilans na 15-5, Knicks mają w tej chwili 12-10.

W takich butach gra LeBron James!

POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi