Cavs: Księgowa i portier z mistrzowskim pierścieniem

Cavs: Księgowa i portier z mistrzowskim pierścieniem

Share on facebook
Share on twitter

Ten Dan Gilbert to jednak ma gest. Po wywalczeniu pierwszego tytułu w historii obiecał, że swój własny mistrzowski pierścień otrzyma każdy z ponad tysiąca pracowników klubu z Cleveland.

trophy
fot. wikimedia commons

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Mają rozmach… ci właściciele klubu ze stanu Ohio. Według informacji Joe Vardona z portalu Cleveland.com Dan Gilbert, większościowy właściciel Cavs, po konsultacjach z pozostałymi udziałowcami postanowił, że mistrzowskie pierścienie upamiętniające historyczny sukces drużyny otrzymają nie tylko koszykarze, członkowie sztabu czy działacze. Swoją błyskotkę otrzyma każdy, kto w trakcie sezonu 2015/16 z ramienia klubu pracował na terenie hali Quicken Loans Arena.

Nie będą to oczywiście takie same pierścienie, jakie dostanie LeBron James czy Kyrie Irving, których egzemplarze ozdobione zostaną diamentami, ale każdy członek społeczności Cavs będzie mógł powiedzieć, że swój sygnet otrzymał. Mowa tu zarówno o pełnoetatowych pracownikach, jak i tych zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin – parkingowych, ochroniarzach, woźnych, bileterach, dosłownie wszystkich. W sumie ponad tysiąc sztuk, za które trzeba będzie zapłacić ponad milion dolarów.

Swoje błyskotki będą mogli otrzymać również zwolniony w styczniu trener David Blatt (aktualnie pracuje w Turcji) oraz wytransferowany w lutym do Portland (ostatecznie wylądował w Oakland) środkowy Anderson Varejao. Brazylijczyk miał się mocno wahać, czy skorzystać z propozycji byłego pracodawcy. Bardziej skory do przyjęcia honorów miał być Blatt, jednak przedstawiciele Cavaliers wciąż oficjalnie nie potwierdzili tej informacji.

Jak więc widać na załączonym obrazku, w Cleveland pieniądze szczęścia nie dają. Za to mistrzowskie tytuły już jak najbardziej tak. Po zdobyciu wymarzonego trofeum Larry’ego O’Briena Gilbert nie wzbrania się przed odpowiednim wynagrodzeniem swoich pracowników i sięga głęboko do kieszeni. Już w zeszłym sezonie musiał zapłacić aż 65 milionów dolarów samego tzw. podatku od luksusu. W kolejnym lista płac nowych mistrzów NBA już jest większa niż przed rokiem, a wciąż brakuje na niej przecież nazwiska J.R. Smitha.

MO

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08