Cenna wygrana Zastalu z Kazaniem – świetny występ Lundberga!

Zastal Enea pokonał Uniks Kazań 92:86 i odniósł drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie ligi VTB. Cieszy zarówno zwycięstwo w starciu z bardzo silnym rywalem, jak i dobra gra, którą po raz kolejny zaprezentował zespół z Zielonej Góry. Najważniejsze rzuty trafiał najlepszy w jego szeregach Duńczyk „Iffe” Lundberg (32 pkt).
Blake Reynolds i Geffrey Groselle / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od nieudanych akcji graczy gospodarzy i prowadzenia rywali z Tatarstanu 10:1. Wtedy jednak do pracy pod koszem rywali przystąpił znakomity w meczach w lidze VTB Amerykanin Geoffrey Groselle (17 pkt, 10 zb.), a dwie „trójki” po wejściu z ławki rezerwowych trafił także Łotysz Rolands Freimanis (15 pkt), bardzo skuteczny w ostatnich dniach.

Dzięki temu gospodarze nie tylko odrobili straty, ale też zaczęli szybko budować przewagę. W połowie drugiej kwarty wynosiła już ona 17 punktów (44:27). Po przerwie goście zaczęli jednak stopniowo odrabiać straty, w dużej mierze dzięki znakomitej skuteczności w rzutach zza linii 6,75 metra (13/28).

W czwartej kwarcie, po dwóch „trójkach” Jewgienija Kolesnikowa (14 pkt) i trafieniu najskuteczniejszego w ich szeregach Okaro White’a (22 pkt), goście objęli nawet prowadzenie 82:80. Do końca meczu pozostawało w tym momencie 88 sekund.

Końcówka należała jednak do zespołu z Zielonej Góry. Najpierw dwoma celnymi rzutami wolnymi do remisu doprowadził Marcel Ponitka, który powrócił do drużyny po nieobecności spowodowanej urazem w ligowym meczu w Starogardzie Gdańskim.

Po chwili graczom Zastalu udało się uniemożliwić rywalom wyprowadzenie piłki spod własnego kosza. To z kolei pozwoliło na celny rzut za 3 Duńczykowi „Iffe” Lundbergowi (32 pkt, 5/9 za 3), który w kolejnej akcji ofensywnej Zastalu raz jeszcze popisał się takim wyczynem.

To ostatecznie zapewniło wygraną 92:86 gospodarzom, ich drugą w tegorocznych rozgrywkach ligi VTB. Kolejny występ w niej zaplanowany jest na 6 grudnia, gdy Zastal pojedzie do Moskwy na starcie z CSKA. Wcześniej drużynę prowadzoną przez Żana Tabaka czekają jednak intensywne dni na polskich parkietach, gdyż do 21 listopada rozegra ona aż trzy mecze w Energa Basket Lidze.

WM

To nie jest dobry okres dla Los Angeles Lakers. Klub z Miasta Aniołów wygrał w poniedziałek 93-89 z Denver Nuggets, ale usłyszał też złe wieści w sprawie Dennisa Schrodera i przede wszystkim LeBrona Jamesa, co może utrudnić im walkę o uniknięcie udziału w turnieju play-in.
5 / 05 / 2021 19:42
Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Po pierwszej połowie większość kibiców Celtics – w tym także córka Brada Stevensa – odwróciło wzrok od tego, co działo się w Bostonie. Wielu mogło jednak potem żałować, bo Celtics odrobili 32 punkty straty, wygrali 143:140 po dogrywce z San Antonio Spurs, a Jayson Tatum zdobył aż 60 oczek!
1 / 05 / 2021 11:25
Amerykanin James Florence był najbardziej krytykowanym graczem Arged BM Slam Stali po 1. meczu finałów przeciwko Enea Zastalowi. Po 24 godzinach odpoczynku rozgrywający ostrowskiej drużyny wypadł już znacznie lepiej w 2. spotkaniu, który jego zespół wygrał 87:71.
30 / 04 / 2021 12:48
Górnik Trans.eu Wałbrzych czy WKK Wrocław – w środę około godz. 20:30 wyjaśni się zagadka drugiego finalisty play off w Suzuki 1. lidze. – Serce i rozum mówi Górnik, ale zadecyduje dyspozycja dnia, a w szczególności skuteczność z dystansu – powiedział portalowi PolskiKosz.pl Andrzej Adamek, urodzony w Wałbrzychu trener kadry do 18 lat, mocno związany z oboma ośrodkami koszykarskimi na Dolnym Śląsku.
4 / 05 / 2021 18:32
Dwie wygrane dzielę Arged BM Slam Stal Ostrów od zwycięstwa w FIBA Europe Cup. Koszykarze Igora Milicicia o końcowe zwycięstwo w tych rozgrywkach walczyć będą od piątku w izraelskim Tel Awiwie, gdzie zostanie rozegrany turniej Final Four. W półfinale rywalem Stalówki będzie dziś rumuńska Oradea.
Nie takiego występu spodziewali się koszykarze Enea Zastalu na zakończenie sezonu zasadniczego ligi VTB. Zielonogórski zespół w czwartkowym spotkaniu przegrał w Kazachstanie z BC Astaną 82:88, chociaż gospodarze zagrali w mocno osłabionym składzie. Wyjątkowo zły dzień zanotował Kris Richard, który nie trafił żadnego z 13 rzutów z gry.