PRAISE THE WEAR

Charles Oakley aresztowany na meczu New York Knicks!

Charles Oakley aresztowany na meczu New York Knicks!

Wielki twardziel i ulubieniec kibiców z Nowego Jorku, podobno bluzgał w kierunku właściciela Knicks Jamesa Dolana. Został przewrócony przez sześciu ochroniarzy i zabrany na posterunek policji.

NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Szok! New York Knicks, chyba najbardziej dysfunkcyjny klub w NBA, negatywnie zaskakuje od lat. Ale takich akcji nie było dotychczas nawet w Madison Square Garden.

Są różne wersje tego, co się wydarzyło w pierwszej kwarcie przegranego meczu z Los Angeles Clippers. Są świadkowie, którzy twierdzą, że Charles Oakley bluzgał w kierunku siedzącego dwa rzędy przed nim Jamesa Dolana. „To jego wina, on to zrobił!” – miał krzyczeć w jego kierunku były koszykarzy.

Sam Oakley powiedział dziennikarzom po opuszczeniu posterunku policji, że nic takiego nie miało miejsca.

Przysięgam na swoją matkę, nic do niego nie mówiłem. Ochroniarze przyszli mnie zapytać, dlaczego siedzę tam, gdzie siedziałem. A ja kupiłem na to miejsce bilet i zapytałem ich, dlaczego się na mnie gapią. Kazali mi wyjść. Powiedziałem, że nigdzie nie idę – tłumaczył Oakley „New York Daily News”.

Całe zajście nagrało wielu kibiców:

https://twitter.com/SportBlogNYC/status/829514568288329728

Charles Oakley grał w Knicks w latach 1988-1998 i był największym twardzielem w drużynie występując obok Patricka Ewinga. Nowojorczycy byli wtedy czołowym zespołem Wschodu, toczyli wielkie boje z Chicago Bulls, w 1994 roku doszli do finału NBA, w którym przegrali 3-4 z Houston Rockets. Oakley był specjalistą od zbiórek, podkoszowej walki, ofiarnego rzucania się po piłkę i tym podbił serca fanów w Madison Square Garden.

W ostatnich latach był jednak w pewnym sensie wykluczony z grona osób bliskich klubowi – sam tłumaczył to niechęcią Jamesa Dolana wobec swojej osoby. – Szef mnie nie lubi – mówił w rozmowie z „New York Times”. – Prosiłem przynajmniej 15 osób, by zorganizowali mi z nim spotkanie, ale on tego nie chciał. Mi chodziło tylko o rozmowę w cztery oczy, ale on nie miał na to ochoty.

ŁC

NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

https://www.youtube.com/watch?v=xi_nETM53Ws

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16