Charlotte Hornets – wyciągajcie z szaf ich czapeczki!

Wygrali cztery mecze z rzędu, w środę pokonali Utah Jazz 104:98 i mają najlepsze na Wschodzie 6-1 obok Cleveland Cavaliers.

(Fot. Wikimedia Commons)

Ok, drużyny trenera Steve’a Clifforda nikt nie postawi jeszcze w gronie faworytów, to być może typowy przebłysk początku sezonu, który z czasem zblaknie. Hornets nie wygrali przecież jeszcze z żadnym mocarzy. Ale ze średniakami sobie radzą, na razie przegrali tylko jeden mecz – z Boston Celtics.

Zwycięstwo z Jazz było ich czwartym kolejnym po Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets i Indiana Pacers. I było rywalom wydarte, bo Hornets przegrywali przez większość spotkania, na początku czwartej kwarty było remisowo i dopiero od jej połowy gospodarze wysforowali się na czoło.

W dużej mierze dzięki rezerwowym, którzy są siłą Hornets w tym sezonie – Frank Kaminsky i Marco Belinelli zdobyli po 13 punktów, Spencer Hawes dodał 11. A przecież w drużynie z Charlotte brakuje jeszcze Roya Hibberta i Jeremy’ego Lamba, którzy są kontuzjowani.

To są buty koszykarzy NBA – zobacz, w czym oni grają >>

To w ogóle jest zespół bez gwiazd. Kemba Walker (21 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst z Jazz), Nicolas Batum czy Cody Zeller to koszykarze fajni, ale bez przesady – żaden z nich nie porywa, żaden nie zagra pewnie w Meczu Gwiazd. Ale mogą zrobić kolejny krok do przodu w Charlotte – a przecież już w poprzednim sezonie był play-off i siedmiomeczowa seria z Miami Heat, w której Hornets prowadzili 3-2.

Dlatego szukajcie w szafach czapeczek, które w latach 90. na naszych ulicach były najpopularniejsze obok Chicago Bulls. Logo się zmieniło, ale pokazywanie barw Charlotte Hornets to już żaden wstyd.

PG

MVP tegorocznych finałów Energa Basket Ligi nie zagra w następnym sezonie w Ostrowie Wielkopolskim. Według nieoficjalnych informacji, Jakub Garbacz skorzysta z klauzuli w dwuletnim kontrakcie i poszuka innego klubu, ponieważ Stal nie ma zagwarantowanego miejsca w fazie grupowej europejskich pucharów.
24 / 06 / 2021 16:47
Przemysław Zamojski, najbardziej utytułowany polski zawodnik w historii i olimpijczyk na Tokio, postanowił zakończyć karierę w koszykówce 5×5. Doświadczony gracz chce skupić się jeszcze na występach w wersji 3×3.
24 / 06 / 2021 15:33

To była prawdziwa wojna w meczu numer siedem między Bucks a Nets. Nie starczyło 48 punktów Kevina Duranta. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej lepsi okazali się gracze z Milwaukee, którzy wygrali 115:111 i wyrzucili zawodników Brooklynu za burtę w play-off.
20 / 06 / 2021 11:48
Hapoel Holon, w którym od niedawna z powodzeniem występuje Michał Sokołowski, pokonał w trzecim meczu ćwierćfinału play-off izraelskiej Winner League 85:76 Ironi Ness Ziona. Wygrana w serii do dwóch zwycięstw dała drużynie “Sokoła” awans do strefy medalowej, a skrzydłowy znów był jedną z ważniejszych postaci na parkiecie.