PRAISE THE WEAR

Chase Simon gra, to Anwil wygrywa – świetny powrót strzelca!

Chase Simon gra, to Anwil wygrywa – świetny powrót strzelca!

Po kontuzji i przerwie jednego z liderów Anwilu nie ma już śladu. Chase Simon zagrał rewelacyjne spotkanie w półfinale Pucharu Polski z HydroTruckiem Radom – zdobył 26 punktów, trafił 5 trójek i zaliczył 5 asyst.
Chase Simon / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Anwil nieustannie walczy z kontuzjami – niedawno ze składu wypadł Jakub Karolak, a w ćwierćfinale Pucharu Polski poważnego urazu nabawił się dopiero co pozyskany McKenzie Moore. Na szczęście dla włocławian do gry wrócił niezawodny Chase Simon, który jak do tej pory jest bohaterem Anwilu w turnieju o Pucharu Polski.

W ćwierćfinale Amerykanin dał kluczową zmianę. To po jego wejściu na parkiet gra zespołu z Włocławka znacznie się poprawiła. W ataku wzrosło tempo i zrozumienie, a w obronie energia i zaangażowanie.

Simon zdobył przeciwko Startowi Lublin 11 punktów w 18 minut i był cichym bohaterem zwycięstwa 87:81. W półfinale z kolei był już zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Anwilu oraz graczem, który odmienił wydarzenia na parkiecie.

Włocławianie nie zaczęli zbyt dobrze po bronionej stronie parkietu – HydroTruck mógł w miarę swobodnie korzystać ze swojej najgroźniejszej broni, czyli rzutów za 3 punkty. Wejście Simona sprawiło, że trener Igor Milicić sięgnął po swoją obronę strefową, co przyniosło pożądany efekt.

Chase sterował całą defensywą, pokrzykiwał na kolegów z zespołu, motywował ich do powrotu do obrony i swoim naciskiem skutecznie uprzykrzał życie kozłującym rywali. To właśnie z nim na parkiecie Anwil był w stanie odrobić straty i wyjść na prowadzenie.

Defensywa to jedno, a atak to drugie, a tam także Simon był rewelacyjny. Amerykanin zdobył w całym spotkaniu 26 punktów (w 22 minuty) trafiając przy tym 5 razy za 3 punkty. Zespół z nim na parkiecie był rewelacyjne +24.

Simon w przypadku niedzielnego zwycięstwa Anwilu w finale Pucharu Polski będzie murowanym faworytem do nagrody MVP całego turnieju. Włocławianie o trofeum zagrają z Polski Cukrem Toruń – start 18:00, transmisja w Polsat Sport Extra. 

GS

.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01