• Chiny 2019: Amerykanie ograli Australię – Kemba liderem

Chiny 2019: Amerykanie ograli Australię – Kemba liderem

W Melbourne, przy ponad 50-tysięcznej publiczności, Amerykanie pokonali Australię 102:86. Najskuteczniejszym graczem zespołu USA był Kemba Walker, zdobywca 23 punktów.

Gregg Popovich / fot. wikimedia commons

W pierwszej kwarcie obie strony miały na początku małe problemy z przyzwyczajeniem się do boiska – mecz był rozgrywany na Marvel Stadium w Melbourne, a spotkanie na żywo oglądało ponad 50 tysięcy widzów.

Najlepiej w nowych okolicznościach odnalazł się Kyle Kuzma, który aż 3 razy trafił z dystansu. W ekipie gospodarzy z dobrej strony pokazał się Matthew Dellavedova, który do agresywnej obrony dołożył także 8 punktów w pierwszej połowie.

To właśnie defensywa Australii momentami imponowała najbardziej. Amerykanie mieli problemy z wygraniem sytuacji 1 na 1, a pod koszem swoje robił duet Andrew Bogut i Aaron Baynes.

Reprezentacja USA postawiła więc na rzuty z dystansu i półdystansu. Dwie trójki trafił Jason Tatum, a po zasłonach z 4-5 metrów bezbłędni byli Kemba Walker i Donovan Mitchell, dzięki czemu Amerykanie prowadzili już 12 punktami.

Znów jednak o sobie dała znać defensywa Australijczyków, dwie trójki trafił Chris Goulding, a na zakończenie pierwszej połowy z dystansu także przymierzył Patty Mills i było już tylko 44:43 dla Amerykanów.

Druga połowa rozpoczęła się od znacznie lepszej defensywy reprezentacji USA. Do tego wciąż gra na półdystansie, która we współczesnej NBA przecież uchodzi za nieefektywną, przynosiła mnóstwo punktów dla Amerykanów, którzy z kilku metrów praktycznie się nie mylili. Po 30 minutach było już 76:61.

W czwartej kwarcie dał o sobie znać raz jeszcze lider Amerykanów, Kemba Walker, który tego dnia zdobył 23 punkty i spędził na parkiecie 26 minut – najwięcej z całego zespołu. Po stronie gospodarzy mecz kończyła piątka bez graczy NBA, co jednak przyniosło pozytywne skutki, jak wymuszenie błędu 8 sekund. Przewaga jednak była zbyt duża.

Drużyna USA ostatecznie wygrała 102:86, a cały mecz można obejrzeć TUTAJ>>  Już za dwa dni rewanż, o 6:00 polskiego czasu.