• Home
  • Europa
  • Chiny 2019: Antetokounmpo, Bogdanović… – gwiazdy już w formie!

Chiny 2019: Antetokounmpo, Bogdanović… – gwiazdy już w formie!

Share on facebook
Share on twitter

W meczu dwóch faworytów do medali na zbliżających się mistrzostwach świata, Serbia pokonała po dogrywce Grecję 85:80. Bogdan Bogdanović zdobył 28 punktów, trafiając 5 trójek.

Bogdan Bogdanović / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W ostatnim spotkaniu Akropolis Tournament rozgrywanym w Atenach, w słynnej hali OAKA, komplet widzów (18 000) miał okazję zobaczyć pojedynek dwóch zespołów typowanych do medali na mundialu – Grecji z Serbią.

Gospodarze wystąpili w swoim najmocniejszym zestawieniu, a od początku spotkania dominował Giannis Antetokounmpo, który był nie do zatrzymania w kontratakach. Serbowie zaś przystąpili do tego spotkania bez Nikoli Jokicia, który tym razem dostał wolne.

Mimo braku swojej największej gwiazdy, Serbowie odrobili straty z pierwszej części spotkania i ostatecznie wygrali po dogrywce 85:80. Mogli jednak odnieść zwycięstwo już wcześniej, jednak świetna końcówka w wykonaniu Greków i trójka Thanasisa Antetokounmpo, bardzo skutecznego tego dnia (5/9 za 3), dała gospodarzom remis na kilka sekund przed końcem.

W dodatkowych 5 minutach to jednak gwiazdy Serbii przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Znakomity tego dnia Bogdan Bogdanović dołożył kolejne trafienia – w sumie 28 punktów i 5/9 za 3, a z dystansu poprawił Nemanja Bjelica, który tego dnia zanotował 18 punktów i 14 zbiórek.

Turniej rozgrywany w Atenach był prawdziwym przedsmakiem emocji, jakie czekają nas podczas mistrzostw świata. Obsadę Akropolis Tournament uzupełniały mocne reprezentacje Turcji i Włoch. Serbowie skończyli z kompletem zwycięstw, Grecja zaś z bilanse 2-1. Wszystkie spotkania są dostępne na oficjalnym kanale FIBA na YouTube.

RW

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!