Chiny 2019: Bardzo mocne otwarcie Litwinów (WIDEO)

Chiny 2019: Bardzo mocne otwarcie Litwinów (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

W drugim niedzielnym spotkaniu grupy śmierci Litwa zdeklasowała Senegal 101:47. W tym treningowym dla zwycięzców spotkaniu żaden z ich graczy nie spędził na parkiecie więcej niż 22 minuty.

Jonas Valanciunas (fot. FIBA.com)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Trener Litwinów Dainius Adomaitis zgodnie z zapowiedziami rozpoczął mecz z „dwoma wieżami”: Jonasem Valanciunasem i Domantasem Sabonisem. W starciu z Senegalem wariant ten wyglądał naprawdę dobrze, chociaż akurat w tym spotkaniu do odniesienia zwycięstwa Litwini wcale nie potrzebowali gwiazd z ligi NBA.

Już w pierwszej kwarcie widać było bowiem, że Senegal nie ma żadnych atutów, by choćby przez moment postraszyć czwarty zespół z mistrzostw świata 2014 roku. Litwini rozpoczęli spotkanie od trafienia 11 z 16 rzutów z gry, sami natomiast zmuszali rywali do rozpaczliwie wyglądających prób z odchylenia, które rzadko znajdowały drogę do kosza.

Tylko na początku drugiej kwarty, gdy Adomaitis spróbował gry na centrze Pauliusem Jankunasem,  Senegalczycy zdobyli sześć punktów z rzędu i zmusili litewskiego trenera do wzięcia przerwy na żądanie. Po powrocie na parkiet przewaga Litwinów ponownie zaczęła bezlitośnie rosnąć i na koniec spotkania osiągnęła aż 54 punkty.

Żaden z litewskich graczy nie spędził na parkiecie w niedzielę powyżej 22 minut, a aż siedmiu z nich zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Z kolei Senegalczycy wykazali się rzadko spotykaną (nie)skutecznością w próbach za trzy punkty, gdyż trafili tylko 1 z 23 oddanych rzutów zza linii 6,75 m.

W drugiej kolejce spotkań grupy H Litwa we wtorek zagra z Kanadą, która we wcześniejszym niedzielnym spotkaniu uległa Australii 92:108. Z kolei Senegal, właśnie przeciwko drużynie z Antypodów, będzie starał się uniknąć kolejnego pogromu na chińskich parkietach.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >> 

WM

POLECANE

tagi

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08