Chiny 2019: Dziś mecz z Czechami – wielka szansa Polaków

Share on facebook
Share on twitter
Reprezentacja Polski może dziś dokonać rzeczy wspaniałej - zakwalifikować się do grona 6 najlepszych drużyn świata. O godz. 15.00 naszego czasu zmierzy się z reprezentacją Czech, która wczoraj uległa Australii.
Michał Sokołowski i Adam Waczyński / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jeśli chodzi o mistrzostwa świata w Chinach jedno jest pewne – Polacy mieli i mają spore szczęście jeśli chodzi o losowanie i układ pucharowej drabinki. Spośród zespołów, które powalczą o 5. miejsce na mundialu, trafiliśmy na ten w teorii najsłabszy – Czechy.

To kolejna szansa na to, by z tego turnieju jeszcze coś wycisnąć. Znalezienie się w najlepszej ósemce już jest wielkim sukcesem, ale wejście do najlepszej szóstki jest całkiem realne i możemy o nie powalczyć.

Dlaczego możemy ograć Czechów?

1. Los też tak chciał, że to Polacy mieli dzień odpoczynku więcej niż Czesi, którzy po bardzo wyczerpującym spotkaniu wczoraj (w środę) z Australią, już dziś (w czwartek) zagrają kolejny mecz. Zmęczenie może być widoczne, szczególnie że liderzy Czechów, Tomas Satoransky i Jaromir Bohacik, grali ponad 35 minut.

2. Pomocny może być też fakt, że z Czechami mierzyliśmy się już dwa razy w trakcie przygotowań (dwie porażki), więc znamy ich mocne i słabe strony. Mimo, że wtedy przegraliśmy, to jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że teraz Polacy są w zupełnie innej formie, kiedy Czesi już w wtedy grali naprawdę dobrze i w miarę optymalnie.

3. Mistrzostwa świata pokazały, że potrafimy sobie radzić z wysokimi, fizycznymi rywalami. Chiny, czy Rosja były blisko obręczy naprawdę mocne, jednak Polacy potrafili te ich przewagi zneutralizować. W sparingach sporo szkód wyrządziła nam para Patrik Auda – Ondrej Balvin. Istnieje spora szansa, że tym razem zagramy przeciwko nim zdecydowanie lepiej.

4. W końcu także zaczęły nam wpadać rzuty z dystansu. Można być w miarę zadowolonym ze skuteczności dystansowej w meczu z Hiszpanią, szczególnie tej z pierwszej połowy. Jeśli i tym razem obręcze w hali w Szanghaju okażą się przyjazne, będzie mieli spore szanse na zwycięstwo.

5. W meczu ćwierćfinałowym defensywa Hiszpanii skupiła się mocno na Mateuszu Ponitce, któremu zabrana została możliwość gry w takim stylu jak lubi (atakowania kosza, czy gry z zasłoną jako kozłujący). Czesi jednak nie mają tak dużych i dobrych obrońców na pozycji numer 3 jak chociażby Victor Claver. Możemy więc liczyć na większą rolę naszego lidera w ataku, który być może poprowadzi nas do kolejnego zwycięstwa.

Mimo że Czesi, podobnie jak Polska, to rewelacja tego turnieju, może nawet obiektywnie patrząc zespół od nas lepszy (trudniejsza grupa, w sparingach nas ograł), to w dzisiejszym meczu szanse na zwycięstwo są naprawdę duże.
Jeśli by się to udało, Polska znalazłaby się w najlepszej szóstce mistrzostw świata i o 5. miejsce zagrałaby z wygranym z pary Serbia/USA. Niech to się stanie!

GS

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51