Chiny 2019: Dziś mecz z Czechami – wielka szansa Polaków

Chiny 2019: Dziś mecz z Czechami – wielka szansa Polaków

Reprezentacja Polski może dziś dokonać rzeczy wspaniałej - zakwalifikować się do grona 6 najlepszych drużyn świata. O godz. 15.00 naszego czasu zmierzy się z reprezentacją Czech, która wczoraj uległa Australii.
Michał Sokołowski i Adam Waczyński / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jeśli chodzi o mistrzostwa świata w Chinach jedno jest pewne – Polacy mieli i mają spore szczęście jeśli chodzi o losowanie i układ pucharowej drabinki. Spośród zespołów, które powalczą o 5. miejsce na mundialu, trafiliśmy na ten w teorii najsłabszy – Czechy.

To kolejna szansa na to, by z tego turnieju jeszcze coś wycisnąć. Znalezienie się w najlepszej ósemce już jest wielkim sukcesem, ale wejście do najlepszej szóstki jest całkiem realne i możemy o nie powalczyć.

Dlaczego możemy ograć Czechów?

1. Los też tak chciał, że to Polacy mieli dzień odpoczynku więcej niż Czesi, którzy po bardzo wyczerpującym spotkaniu wczoraj (w środę) z Australią, już dziś (w czwartek) zagrają kolejny mecz. Zmęczenie może być widoczne, szczególnie że liderzy Czechów, Tomas Satoransky i Jaromir Bohacik, grali ponad 35 minut.

2. Pomocny może być też fakt, że z Czechami mierzyliśmy się już dwa razy w trakcie przygotowań (dwie porażki), więc znamy ich mocne i słabe strony. Mimo, że wtedy przegraliśmy, to jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że teraz Polacy są w zupełnie innej formie, kiedy Czesi już w wtedy grali naprawdę dobrze i w miarę optymalnie.

3. Mistrzostwa świata pokazały, że potrafimy sobie radzić z wysokimi, fizycznymi rywalami. Chiny, czy Rosja były blisko obręczy naprawdę mocne, jednak Polacy potrafili te ich przewagi zneutralizować. W sparingach sporo szkód wyrządziła nam para Patrik Auda – Ondrej Balvin. Istnieje spora szansa, że tym razem zagramy przeciwko nim zdecydowanie lepiej.

4. W końcu także zaczęły nam wpadać rzuty z dystansu. Można być w miarę zadowolonym ze skuteczności dystansowej w meczu z Hiszpanią, szczególnie tej z pierwszej połowy. Jeśli i tym razem obręcze w hali w Szanghaju okażą się przyjazne, będzie mieli spore szanse na zwycięstwo.

5. W meczu ćwierćfinałowym defensywa Hiszpanii skupiła się mocno na Mateuszu Ponitce, któremu zabrana została możliwość gry w takim stylu jak lubi (atakowania kosza, czy gry z zasłoną jako kozłujący). Czesi jednak nie mają tak dużych i dobrych obrońców na pozycji numer 3 jak chociażby Victor Claver. Możemy więc liczyć na większą rolę naszego lidera w ataku, który być może poprowadzi nas do kolejnego zwycięstwa.

Mimo że Czesi, podobnie jak Polska, to rewelacja tego turnieju, może nawet obiektywnie patrząc zespół od nas lepszy (trudniejsza grupa, w sparingach nas ograł), to w dzisiejszym meczu szanse na zwycięstwo są naprawdę duże.
Jeśli by się to udało, Polska znalazłaby się w najlepszej szóstce mistrzostw świata i o 5. miejsce zagrałaby z wygranym z pary Serbia/USA. Niech to się stanie!

GS

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.