Chiny 2019: Dziś mecz z USA – Amerykanie murowanym faworytem

Share on facebook
Share on twitter
W meczu o 7. miejsce mistrzostw świata, Polska w sobotę o godz. 10.00 zagra ze Stanami Zjednoczonymi. Zdaniem bukmacherów, nie mamy żadnych szans - kurs na wygraną naszej kadry to aż 16.75.
Donovan Mitche / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Kto by przypuszczał jeszcze kilka dni temu, że w meczu o 7. miejsce na mistrzostwach świata zmierzą się Polacy z Amerykanami. Mimo że reprezentacja USA bardzo rozczarowała, nadal jest murowanym faworytem do zwycięstwa.

Atletyzm, czy umiejętności indywidualne – Amerykanie maja przewagę tak naprawdę w każdym aspekcie gry. Szczególnie ten wspomniany atletyzm i fizyczność graczy z USA może być dla biało-czerwonych problemem – do tej pory faktycznie słabo radziliśmy sobie z tego typu zespołami.

Amerykanie świetnie zbierają, głównie za sprawą bardzo sprawnych i wysoko skaczących obwodowych. Z naszymi problemami jeśli chodzi o zastawianie, można się obawiać wielu punktów drugiej szansy zdobytych przez podopiecznych Gregga Popovicha.

W ostatnich dwóch meczach nie najlepiej wychodziła nam obrona na dystansie. Hiszpanie i Argentyńczycy zarzucili nas trójkami, a przecież Amerykanie w swoim składzie mają klasowych strzelców, którzy w większości przypadków nie marnują otwartych pozycji.

Dodatkowo źle czujemy się w szybkim tempem, które z kolei preferują Amerykanie. Kiedy Czesi przyspieszyli, byliśmy bez szans, podobnie może być i tym razem.

Pomimo że w ataku dobrze czujemy się w wolnej, ustawianej grze, to zmiany krycia grane przez Team USA mogą skutecznie zatrzymać naszą ofensywę – niestety nie mamy zbyt wielu graczy, którzy indywidualnie są w stanie wykreować sobie pozycję do rzutu.

Mnogość argumentów za reprezentacją Stanów Zjednoczonych sprawia, że eksperci stawiają na zespół Gregga Popovicha, a linia handicapu (20.5 pkt.) jest rekordowo wysoka.

Mecz Polska – USA dziś o godz. 10.00, transmisja na TVP Sport oraz stronie internetowej tej stacji.

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

NBA

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51