Chiny 2019: Giannis w barwach Grecji miażdży rywali (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Będzie największą gwiazdą mundialu, a jego dominację widać już w sparingach. Giannis Antetokounmpo w spotkaniu towarzyskim z reprezentacją Iranu zaliczył 19 punktów i 13 zbiórek.

Giannis Antetokounmpo / fot. FIBA Europe

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Po fali rezygnacji z gry na mistrzostwach świata przez największe gwiazdy reprezentacji USA, najlepszym i najbardziej ekscytującym zawodnikiem, jaki pojedzie na mundial, jest Giannis Antetokounmpo.

Gwiazdor Milwaukee Bucks tym razem zdecydował się na grę w reprezentacji, choć w minionych latach Grecy nie zawsze mogli na niego liczyć. Samo dołączenie Giannisa do reprezentacji Hellady oznacza, że trzeba ją traktować poważnie, nawet w kontekście zdobycia medalu na mundialu.

Antetokounmpo już w sparingach pokazuje ogromną dominację. W ostatnim turnieju towarzyskim Grecy z łatwością ograli Iran 88:58, a „Greek Freak” zanotował 19 punktów i 13 zbiórek. Nie miał rywala, który byłby w stanie mu się przeciwstawić fizycznie i mało która reprezentacja będzie miała.

W reprezentacji Grecji jest jeszcze cała plejada graczy euroligowych. W spraringu z Iranem 11 punktów zdobył Ioannis Papapetrou, a 10 dorzucił Kostas Papanikolau. Zespołem kieruje lider Panathinaikosu, Nick Calathes, który skończył to spotkanie z 5 punktami i 11 asystami.

Grecy w Chinach zagrają w grupie F z Nową Zelandią, Brazylią oraz Czarnogórą i z pewnością będą faworytem do awansu. W kolejnej rundzie czekać będzie na nich pojedynek z USA, na co chyba wszyscy już powoli ostrzą sobie zęby.

RW
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.