Chiny 2019: Giannis wbił w parkiet Vucevicia (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Aktualny MVP ligi NBA Giannis Antetokounmpo nie zawiódł fanów w wygranym 85:60 przez Grecję meczu grupy F z Czarnogórą. „Greek Freak” popisał się m.in. fenomenalnym blokiem na Nikoli Vuceviciu z Orlando Magic.

Giannis Antetokounmpo / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

– Zamieniłbym tytuł MVP ligi NBA na mistrzostwo świata z Grecją – powiedział przed rozpoczęciem chińskiego turnieju Giannis Antetokounmpo. O tym, jak mocno zaangażowany w występy dla Grecji jest Giannis pokazała choćby akcja z drugiej kwarty, gdy rzucił się na parkiet za piłką wylatującą za linię boczną. Wyobrażamy sobie, że każda taka akcja powoduje szybsze bicie serca wśród kibiców i osób związanych z Milwaukee Bucks.

W spotkaniu przeciwko Czarnogórze Giannis spędził na parkiecie zaledwie 16 minut, a w tym czasie zdołał zanotować 10 pkt i 8 zbiórek. Popisał się też najbardziej efektowną akcją meczu, gdy w trzeciej kwarcie popisowo zablokował czarnogórskiego środkowego Nikolę Vucevicia, gdy ten próbował zapakować piłkę do kosza.

Większa obecność „Greek Freeka” nie była w niedzielnym spotkaniu potrzebna. Cały zespół Grecji zaprezentował się bowiem z bardzo dobrej strony, a najlepszymi punktującymi byli skuteczny rzutowo (5/6 z gry, 4/4 wolne) Georgios Printezis (16 pkt) i dominujący w strefie podkoszowej Georgios Papagiannis (15 pkt, 8 zb).

W innym spotkaniu grupy F, Brazylia zgodnie z oczekiwaniami pokonała Nową Zelandię 102:94.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>  

WM