• Home
  • Europa
  • Chiny 2019: Javier Mojica daje wygraną Portoryko (WIDEO)

Chiny 2019: Javier Mojica daje wygraną Portoryko (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Na otwarcie rywalizacji w grupie C Portoryko pokonało Iran 83:81. W szalonej końcówce meczu o wyniku ostatecznie zadecydował celny rzut z półdystansu Javiera Mojiki, który przed dziesięcioma laty czarował na parkietach PLK w barwach AZS-u Koszalin.

Reprezentacja Portoryko / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Już w czasach gry w Polsce, Javier Mojica dał się poznać, jako lekko szalony w grze, ale bardzo uzdolniony w ofensywie gracz. 10 lat później, to właśnie umiejętności w ataku zapewniły mu niezapomniany prezent na obchodzone w sobotę 35. urodziny. Przy remisie 81:81, to do Mojiki trafiła bowiem wprowadzona z autu piłka, a on dwoma kozłami podsunął się w stronę kosza, po czym rzutem z 45 stopni o tablicę zdobył zwycięskie punkty. W całym meczu zdobył on 8 pkt.

Wygranej Portoryko nie byłoby jednak bez znakomitej postawy Davida Huertasa. 32-latek zdobył w sobotę 32 punkty, w tym pięciokrotnie trafił zza linii 6,75 m. Dwa z tych rzutów miały miejsce w szalonej końcówce spotkania, w której szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę.

22 punkty i 16 zbiórek zanotował dla Iranu weteran Hamed Haddadi. To właśnie 34-latek trafił też niesamowitą „trójkę”, która na cztery sekundy przed końcem dała jego drużynie remis. Potem sprawy w swoje ręce wziął jednak Mojica, który ostatecznie pozbawił Iran szans na wygraną, chociaż do przerwy zespół z Azji prowadził różnicą aż 18 punktów (49:31).

WM