Chiny 2019: Mateusz Ponitka – wielki gracz i wojownik (WIDEO)

Mateusz znów to zrobił! Pierwsza połowa wygranego 79:74 meczu z Rosją była w wykonaniu biało-czerwonych dramatyczna. Drużynę w grze utrzymywał właśnie Ponitka (14 pkt, 9/9 wolne, 9 zb), który jak przystało na prawdziwego lidera – napędzał kolegów i zespół.

Mateusz Ponitka / fot. A. Romański, PZKosz

Po 20 minutach piątkowego spotkania Rosjanie prowadzili 40:34, a ich przewaga byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie celny rzut za trzy punkty Ponitki równo z końcową syreną. Jego akcje, także w defensywie, dawały nam nadzieję na to, ze po przerwie może być tylko lepiej.

Gdy po zmianie stron biało-czerwoni poprawili grę i objęli prowadzenie, to na sześć minut przed końcem polscy kibice przeżyli chwilę grozy. Mateusz Ponitka chwiejnym krokiem szedł wtedy na przymusowy odpoczynek na ławce rezerwowych, gdyż chwilę wcześniej, w walce o zbiórkę, otrzymał przypadkowy cios w twarz od Adama Waczyńskiego.  Świetne zdjęcie Andrzeja Romańskiego (powyżej) natychmiast obiegło wszystkie serwisy.

Lidera Polaków nie mogło jednak zabraknąć w końcówce takiego spotkania. Po trzech minutach odpoczynku Ponitka zameldował się powrotem na parkiecie i już w pierwszej akcji pokazał to, za co kochają go polscy kibice. Dynamicznie wbił się pod kosz, a upadając, spod rąk wysokich Rosjan, zauważył ustawionego w rogu Aarona Cela. Ten skutecznie przymierzył i dał Polakom 4-punktowe prowadzenie.

Rzut kolegi Ponitka obserwował leżąc na parkiecie, ale po chwili mógł wznieść ręce w geście zadowolenia. Jeszcze więcej powodów do świętowania Polacy mieli po końcowej syrenie. Zwycięstwo nad Rosją bardzo przybliżyło bowiem biało-czerwonych do awansu do najlepszej ósemki chińskiego mundialu.

WM

Bardzo kontrowersyjny prezes PZKosz znów będzie równolegle szefem koszykarskiej ekstraklasy. Jak poinformowała PLK, Rada Nadzorcza ligi wybrała ponownie Radosława Piesiewicza na prezesa zarządu. W RN zasiądą przedstawiciele klubów z Zielonej Góry, Ostrowa, Lublina i Włocławka.
27 / 10 / 2021 10:15

15 kolejnych meczów przegrali New York Knicks z Philadelphia 76ers. Serię udało im się przerwać w poniedziałek: wygrali 112:99, a najlepszy jak do tej pory mecz w barwach NYK rozegrał Kemba Walker. Drużyna z Nowego Jorku zaczyna sezon od bilansu 3-1.
27 / 10 / 2021 9:16
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Szokująca różnica w Eurolidze. Barcelona pokonała Zenit St. Petersburg aż 84:58! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nikola Mirotić – autor 20 punktów. Podopieczni Sarunasa Jaskeviciusa mają bilans 5-0 na starcie sezonu. Dla Zenitu 8 punktów i 6 zbiórek zanotował Mateusz Ponitka.
23 / 10 / 2021 16:02
Pięć lat czekali na powrót do europejskich pucharów kibice Śląska Wrocław. W pierwszym meczu tegorocznej edycji EuroCupu podopieczni trenera Andreja Urlepa przegrali jednak 59:70 z litewską drużyną Lietkabelis Panevezys. Bardzo brakowało skuteczności w ataku.
21 / 10 / 2021 11:47
Po zwycięstwie pierwszego dnia rozgrywek European North Basketball League z gospodarzami – łotewskim BK Valmiera, tym razem Anwil pokonał estoński Tartu Ulikool Maks & Morits 81:63. Rywal nie był specjalnie mocny, większą szansę gry mogli dostać także rezerwowi.
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
Rozpoczyna się sezon ENBL czyli European North Basketball League – rozgrywek, w których udział bierze w tym roku Anwil Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na sam początek lecą na Łotwę, do Valmiery.