Chiny 2019: Mocne otwarcie sparingów – Polska gromi Jordanię

Chiny 2019: Mocne otwarcie sparingów – Polska gromi Jordanię

Share on facebook
Share on twitter

W pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do mistrzostw świata w Chinach Polska rozgromiła Jordanię 92:51. Udany debiut zaliczył Aleksander Balcerowski, który wyszedł w pierwszej piątce i zdobył 9 punktów.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Bardzo dobrze prezentował się Damian Kulig, który szybko zdobył 7 punktów ( w całym meczu 14 punktów 6/6 z gry). Polacy akcjami dwójkowymi męczyli obronę Jordanii i wygrali pierwszą kwartę 28:10.

Na drugą kwartę wyszła piątką złożona z młodych graczy i dublerów. Na parkiecie zadebiutował w kadrze Jakub Schenk, który w całym spotkaniu zanotował 5 punktów i 2 asysty.

Swój pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach rozgrywał także Aleksander Balcerowski, który wyszedł nawet w pierwszej piątce, jednak pierwsze punkty (i to trójką) zdobył dopiero w drugiej kwarcie. W sumie zdobył 9 i zebrał 3 piłki w ponad 19 minut spędzonych na parkiecie, a Polska do przerwy prowadziła 51:23.

W trzeciej kwarcie znów kilka akcji przeszło przez Balcerowskiego, który dwa razy kończył z góry. Polacy dominowali nad rywalami także w obronie. Widać było agresywną defensywę na zawodniku z piłką i bardzo głębokie rotacje zmuszające rywali do ryzykowanych podań. Czwarta kwarta to już tylko dogrywanie tego meczu i testowanie przeróżnych wariantów.

Polska gromi więc słabiutką Jordanię, co prawda uczestnika mistrzostw świata, ale grającego w mocno osłabionym składzie (choć zapewne tak wiele by to nie zmieniło), aż 92:51. W spotkaniu nie wystąpili Karol Gruszecki i Aaron Cel, którzy nabawili się drobnych urazów podczas przygotowań w Wałbrzychu.

Kolejny sparing już jutro, z Czechami o 17:30. Transmisja prowadzić będzie czeska telewizja CT (dostępna na południu Polski).

Przy okazji transmisji warto jednak wspomnieć, że takowej z pierwszego meczu nie było. Szczęśliwie jednak znalazła się na facebookowym profilu federacji Jordanii, co pozwoliło na śledzenie wydarzeń na parkiecie. Da się.

GS

Link do statystyk TUTAJ
POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53