Chiny 2019: Niewykorzystana szansa – porażka Polski z Nigerią

Reprezentacja Polski koszykarzy swój pierwszy sparing w Chinach zakończyła porażką po dogrywce. Mimo naszej dominacji w I połowie, Nigeria zwyciężyła ostatecznie 87:84.

Reprezentacja Polski / fot. A. Romański, PZKosz

Tym razem Mike Taylor dał odpocząć weteranom – Łukaszowi Koszarkowi i Adamowi Hrycaniukowi, ten drugi narzeka na lekki uraz stopy. Polacy zaczęli spotkanie od bardzo mocnego uderzenia i zupełnie zdominowali rywali w I połowie.

Po 10 minutach prowadziliśmy już 24:9, a do przerwy przewaga wynosiła nawet 16 punktów – było 43:27 dla Polski. Po 8 punktów rzucili Adam Waczyński, Mateusz Ponitka i Damian Kulig.

Po zmianie stron nasza drużyna zaczęła jednak tracić impet, a Nigeryjczycy czuli się coraz lepiej. Mimo to, wciąż prowadziliśmy – było jeszcze 5 punktów przewagi na niecałe 2 minuty przed końcem. W decydujących posiadaniach regulaminowego czasu nie potrafiliśmy jednak wykorzystać okazji i rywalom z Afryki udało się doprowadzić do dogrywki – było 75:75.

Jak podaje profil KoszKadra, Nigeryjczycy zwyciężyli, dzięki trójce w ostatniej sekundzie. Dodatkowe 5 minut przegraliśmy 9:12. Najskuteczniejszym graczem Polaków był A.J. Slaughter z 25 punktami.

Już jutro (niedziela, godz. 9 rano polskiego czasu) gramy następny sparing, z Iranem. Podobnie jak dziś, obejrzenie go raczej będzie bardzo trudne.

Polska – Nigeria 84:87 (24:9, 19:16, 17:26, 15:22, d. 9:12)

Polska: Slaughter 25, Waczyński 12, Kulig 11, Ponitka 9, Sokołowski 6, Gruszecki 6, Cel 5, Balcerowski 4, Olejniczak 4, Kolenda 2, Łączyński 0

Najwięcej dla Nigerii: Nnamdi 23, Ajayi 16, Uzoh 11