Chiny 2019: Ostatnia prosta – Polska gra w Hamburgu

Chiny 2019: Ostatnia prosta – Polska gra w Hamburgu

Na 2 tygodnie przed początkiem mistrzostw świata w Chinach reprezentacja wybrała się do Niemiec, na turniej z udziałem gospodarzy, Czech i Węgier. W końcu zagra A.J. Slaughter.

Mateusz Ponitka / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Już tylko w 14-osobowym składzie, reprezentacja Polski przygotowuje się do mistrzostw świata w Chinach. W tym tygodniu podziękowano dwóm kolejnym zawodnikom – Jakubowi Schenkowi i Krzysztofowi Sulimie (aktualny skład kadry TUTAJ>>).

Najbliższy przystanek Polaków to turniej w Hamburgu, na którym zmierzymy się z Czechami, Węgrami i Niemcami. Pełny plan poniżej:

piątek, 16.08, 17:30 Polska – Czechy

To będzie drugie spotkanie z reprezentacją Czechy w ciągu tygodnia. Pierwsze z nich, na turnieju w Pradze, przegraliśmy 76:81. Najskuteczniejszym zawodnikiem był wtedy Mateusz Ponitka, zdobywca 15 punktów.

W tamtym meczu Polakom zabrakło nieco skuteczności, słabo także odpowiedzieliśmy na fizyczność rywali, co z pewnością musi ulec poprawie. Kłopoty w ataku po części powinien pomóc nam rozwiązać A.J. Slaughter, który wreszcie dołączył do reprezentacji. Z kolei w defensywie trzeba zagrać tak jak przez większość drugiej połowy, kiedy potrafiliśmy trochę ograniczyć lidera Czechów – Tomasa Satoransky’ego (głównie za sprawą Mateusza Ponitki).
sobota, 17.08, 17:30 Polska – Węgry

Z Węgrami Polacy mierzyli się także całkiem niedawno, bo w eliminacjach do mistrzostw świata. W pierwszej rundzie pokonaliśmy ich 70:60 w Bydgoszczy, ale w rewanżu, w Szombathely, to Węgrzy byli górą – 64:57.

Tamten mecz był jednym z najgorszych w wykonaniu naszej reprezentacji w ostatnich latach. To właśnie on mocno zachwiał wiarą w awans na mundial, ale ostatecznie to Polacy jadą do Chin, a nie Węgrzy.

Nasi rywale na ostatnim turnieju w Heraklionie, gdzie mierzyli się z Grecją i Iranem (oba przegrali), nie wystąpił Adam Hanga (Barcelona), największa gwiazda Węgrów. Nie grał także David Vojvoda, także jeden z liderów, ale znajduje się on w składzie na zgrupowanie i być może wystąpi w Hamburgru.

niedziela, 18.08, 15:00 Polska – Niemcy

Ostatniego dnia turnieju zmierzymy się z gospodarzami i zarazem najmocniejszą ekipą tego turnieju. Niemcy mają bardzo skład złożony z graczy NBA uzupełnionych zawodnikami z mocnych europejskich klubów.

Liderem jest oczywiście Dennis Schroder, choć on w pierwszym sparingu ze Szwecją, wygranym 78:46 , nie zagrał. Z dobrej strony pokazali się w tym spotkaniu Daniel Theiss (6 punktów, Boston Celtics), Paul Zipser (14 punktów, Bayern Monachium) i Maxi Kleber (9 punktów, Dallas Mavericks).

Warto wspomnieć, że przed Eurobasketem 2017, także na turnieju w Hamburgru, pokonaliśmy w sparingu Niemców 80:75. 18 punktów wtedy zdobył Adam Waczyński, a 14 Przemysław Karnowski. 26 oczek dla gospodarzy dorzucił Dennis Schroder.
*
Wszystkie spotkania Polaków będzie można obejrzeć w TVP Sport, a także na aplikacji mobilnej, czy stronie internetowej sport.tvp.pl
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.