Chiny 2019: Power ranking FIBA – Polska na 14. miejscu

Share on facebook
Share on twitter

Amerykanie na 1. pozycji, podium uzupełniają Serbowie i Grecy, a Polaków umieszczono na 14. miejscu – najlepszym w naszej grupie. FIBA opublikowała swój ranking sił przed mundialem.

Reprezentacja Polski / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Mistrzostwa świata coraz bliżej, a więc czas na rankingi sił. Oficjalna strona FIBA opublikowała we wtorek swój Power Ranking, w którym jest kilka niespodzianek, w tym, naszym zdaniem, wysokie miejsce Polaków.

Nasza reprezentacja sklasyfikowana została na 14. miejscu, przed wszystkimi grupowymi rywalami. Tuż za nami, na 15. znaleźli się Chińczycy, na 27. Wenezuela, a na 31. (w stawce 32. ekip) Wybrzeże Kości Słoniowej. Taki układ pokazuje także siłę grupy A, która spośród wszystkich jest po prostu najsłabsza.

Nie może być inaczej, na pierwszym miejscu są Amerykanie,a za ich plecami Serbowie, czyli powtórka z ostatnich Igrzysk Olimpijskich. Dość zaskakujące jest 3. miejsce Grecji, choć to właśnie oni mają w składzie najlepszego gracza mundialu, który zresztą ostatnio szalał w sparingach (więcej TUTAJ).

Wysoko sklasyfikowani są nasi potencjalni rywale w drugiej rundzie – Argentyna (7.) i Nigeria (8.), której dawane są większe szanse na awans niż Rosji, która ostatnio straciła swoją największą gwiazdę, Aleksieja Szwieda. Szczególnie 8. miejsce Nigerii jest dość niespodziewane, bo za nimi znajdują się chociażby Litwini, czy Niemcy, z plejadą klasowych graczy w składzie.

Pełen ranking:
1. USA
2. Serbia
3. Grecja
4. Hiszpania
5. Francja
6. Australia
7. Argentyna
8. Nigeria
9. Litwa
10. Turcja
11. Włochy
12. Niemcy
13. Brazylia
14. Polska
15. Chiny
16. Portoryko
17. Kanada
18. Rosja
19. Filipiny
20. Czarnogóra
21. Czechy
22. Japonia
23. Iran
24. Tunezja
25. Nowa Zelandia
26. Senegal
27. Wenezuela
28. Dominikana
29. Angola
30. Korea Południowa
31. Wybrzeże Kości Słoniowej
32. Jordania

GS
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

NBA

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51