Chiny 2019: Przegrany ostatni sparing – nutka absurdu

Reprezentacja Polski w środę przegrała mecz towarzyski w Chinach z Czarnogórą 65:70. Trudno nam coś konstruktywnego napisać o meczu, z powodu kuriozalnej transmisji i okoliczności.

Reprezentacja Polski / ot. A. Romański, plk.pl

Nie tylko internetowego streamu praktycznie nie dało się oglądać, z racji fatalnej realizacji (szalone zmiany kamer), ale i sam mecz toczył się w dziwnych warunkach. Grano innymi piłkami niż fibowskie molteny, a kosze sprawiały wrażenie sprzętu z lat 70.

Mecz do przerwy był wyrównany, po 20 minutach prowadziliśmy nawet 28:27 – w ostatniej akcji wynik ten ustalił Mateusz Ponitka. Niski rezultat można było optymistycznie tłumaczyć dobrą obroną, albo pesymistycznie kiepską skutecznością z obu stron.

Po przerwie Czarnogóra wypracowała minimalną przewagę – nasi podkoszowi mieli sporo problemów z gwiazdą Orlando Magic, Nikolą Vuceviciem. Z tego, co udało się spostrzec na chaotycznym streamie, w ataku po kilka dobrych akcji pokazali Łukasz Koszarek i Aleksander Balcerowski. Większe minuty od trenera Taylora tym razem dostał Kamil Łączyński.

Bałkański przeciwnik dość spokojnie dowiózł wygraną do ostatniego gwizdka. Celny rzut za 3 punkty Aarona Cela jedynie poprawił trochę wynik od strony wizualnej.

Był to już ostatni sparing reprezentacji Polski przed rozpoczęciem mistrzostw świata. W sobotę, o godz. 10 polskiego czasu, zagramy z Wenezuelą pierwszy mecz fazy grupowej.

Punkty z meczu z Czarnogórą – za Przeglądem Sportowym:

Polska – Czarnogóra 65:70 (12:15, 16:12, 18:24, 19:19)

Polska: Aaron Cel 13 (3/5 za 3, 6 zbiórek), Adam Waczyński 8 (2/6 za 3), Adam Hrycaniuk 7 (3/10 z gry, 4 zbiórki), Karol Gruszecki 7, Mateusz Ponitka 7 (3 przechwyty), Michał Sokołowski 6 (3 zbiórki), Aleksander Balcerowski 5 (3 zbiórki), Kamil Łączyński 5, A.J. Slaughter 4 (6 asyst), Damian Kulig 3 (3 zbiórki), Łukasz Koszarek 0

Czarnogóra: Nikola Vucević 13 (5/15 z gry, 9 zbiórek, 4 asysty), Nemanja Radović 11, Bojan Dubljević 11 (7 zbiórek), Petar Popović 10, Aleksa Popović 9 (2/2 za 3, 3 asysty), Dino Radoncić 6 (6 zbiórek, 3 asysty), Sead Sehović 4, Derek Needham 4 (3 asysty), Milko Bjelica 2 (3 zbiórki), Jovan Kljajić 0, Suad Sehović 0

Dzięki znakomitej postawie w 4. kwarcie King Szczecin pokonał Śląsk Wrocław 79:65 i przerwał tym samym serię dwóch porażek na własnym parkiecie. Gospodarze wygrali, chociaż z powodu problemów z łydką nie zagrał Maciej Lampe. Godnie zastąpili go jednak koledzy, na czele z Tookiem Brownem (21 pkt).
4 / 03 / 2021 19:56

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.