Chiny 2019: Przegrany sparing z Czechami – brakuje jeszcze ataku

Chiny 2019: Przegrany sparing z Czechami – brakuje jeszcze ataku

Share on facebook
Share on twitter

Po wyrównanym meczu Polska podczas turnieju w Pradze przegrała z Czechami 76:81. W decydujących momentach zabrakło dobrych akcji w ofensywie.

Reprezentacja Polski / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zaczęliśmy nerwowo – 2 razy spod kosza spudłował Mateusz Ponitka, a w pozostałych akcjach zmuszeni byliśmy do rozpaczliwych rzutów przez ręce. Z drugiej strony zaś dobrze zaczął Tomas Satoransky (9 punktów w pierwszej kwarcie), który z łatwością radził sobie z Łukaszem Koszarkiem.

Mimo początkowych problemów Polacy przetrwali dzięki punktom z linii rzutów wolnych, a od wejścia na parkiet Aleksandra Balcerowskiego zaczęliśmy odrabiać straty. Po pierwszej kwarcie 26:25 dla Czechów.

W drugiej kwarcie dobrą zmianę dał Dominik Olejniczak, ale z kolei w defensywie zaczęliśmy mieć spore kłopoty. Gospodarzom wpadło kilka rzutów z dystansu i to oni prowadzili schodząc na przerwę 50:41.

Od startu trzeciej kwarty szalejącym Satoranskym zajął się w obronie Mateusz Ponitka, który także w ataku się uaktywnił, co przełożyło się na szybką serię 8:0 i zniwelowanie strat. To co udało się szybko nadrobić, zaraz potem Polacy stracili.

Niecelne osobiste, niepotrzebne faule, czy straty. Znów musieliśmy gonić, co nie było komfortową sytuacją przed ostatnią częścią spotkania. Czesi po 30 minutach prowadzili 7 punktami.

Piątka złożona z doświadczonych ligowców, w tym jednocześnie z Łukaszem Koszarkiem i Kamilem Łączyńskim, mocno rozpoczęła czwartą kwartę, a po dwóch trójkach „Łączki” wyszliśmy na prowadzenie 64:63.

Końcówka bardzo wyrównanego meczu należała jednak do Czechów. Prowadziliśmy jeszcze 73:72 na 2 minuty przed końcem, ale później nie potrafiliśmy już zdobyć punktów z gry.

Najskuteczniejszym zawodnikiem po naszej stronie był Mateusz Ponitka – 15 punktów, choć z gry trafił zaledwie 3 z 12 rzutów. Damian Kulig miał 12 punktów i 6 zbiórek.

Jutro, w niedziele, zagramy o 18:00 z Tunezją.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>
POLECANE

tagi

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08