Chiny 2019: Sensacja Dominikany – Niemcy za burtą!

Share on facebook
Share on twitter

Przywieźli do Chin bardzo mocną ekipę z 5 graczami NBA i nic nie ugrają. Po porażce z Dominikaną 68:70, Niemcy mają dwie porażki na koncie i wiedzą już , że zagrają zaledwie o miejsca 17-32.

Victor Liz, lider zespołu Dominikany / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W pierwszym meczu reprezentacja Niemiec przegrała wprawdzie minimalnie z Francją (74:78), ale pokazała dużo dobrej gry i wyglądała na zespół, który może długo powalczyć w trakcie turnieju w Chinach. Tymczasem sensacyjna, wtorkowa porażka z Dominikaną sprawiła, że to już koniec marzeń o jakichkolwiek sukcesach i zostaje granie tylko w meczach pocieszenia.

W meczu z rywalem z Karaibów, Niemcy zaliczyli porażkę, o jakiej zwykło się mawiać „na własne życzenie”. Nie potrafili zdobyć punktu przez ostatni 1:38 meczu, chybiając wszystkie rzuty z gry, w tym potencjalną trójkę na zwycięstwo Danilo Barthela.

Nie trafiali w końcówce, bo nie trafiali w całym meczu – łącznie wpadło zaledwie 3 z 19 rzutów z dystansu. Niby Dennis Schorder zdobył 20 punktów, ale grał bardzo słabo, jak an jego standardy – miał zaledwie 5/18 z gry, kiepską selekcję rzutów i 4 straty.

Dominikana, zespół pozbawiony gwiazd (może poza trenerem, Nestorem Garcią), wygrał minimalnie pierwszy mecz z Jordanią i teraz, z 2 zwycięstwami, jest już pewny awansu z grupy. Punkty na wagę zwycięstwa zdobył rozgrywający Gelvis Solano (miał też 11 asyst), a najskuteczniejszym graczem był Victor Liz, z 17 punktami.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

O godz. 14.30 polskiego czasu w tej grupie Francja gra jeszcze z Jordanią i jest ekstremalnie mało prawdopodobne, by zaliczyła potknięcie.

PG