Chiny 2019: USA w kłopotach – przerwa Jaysona Tatuma

Share on facebook
Share on twitter

Skręcenie stawu skokowego wykluczy Jaysona Tatuma co najmniej z dwóch najbliższych meczów reprezentacji USA na mistrzostwach świata. Być może straci arcyważny mecz z Grecją.

Jason Tatum / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jayson Tatum, 21-letni koszykarz Boston Celtics urazu doznał w przedostatniej akcji dogrywki środowego spotkania przeciwko Turcji, który Amerykanie w dramatycznych okolicznościach wygrali 93:92. W kontrataku źle postawił nogę i po chwili z wyraźnym grymasem bólu opuścił go przy pomocy masażystów. Chociaż tuż po zakończeniu spotkania wysłał sms-a do trenera Celtics Brada Stevensa, ze uraz nie jest poważny, to na dokładne wyniki czekano do środowych badań.

Po ich wykonaniu okazało się, że skręcenie stawu skokowego lewej nogi wykluczy Tatuma co najmniej z dwóch najbliższych spotkań amerykańskiej reprezentacji. Najpierw zabraknie go zatem w czwartkowym meczu przeciwko Japonii, którym Amerykanie zakończą rywalizację w grupie E.

Trener Gregg Popovich nie będzie mógł również z niego skorzystać w sobotę, w pierwszym spotkaniu drugiej fazy rozgrywek. Przeciwnik Amerykanów zostanie wyłoniony dopiero jutro, ale niewykluczone, że będą nim Grecy i aktualny MVP ligi NBA Giannis Antetokounmpo.

W dwóch pierwszych spotkaniach Tatum zdobywał średnio 10,5 punktu i zbierał 7,5 piłki na mecz.

WM