Chiny 2019: W środę mecze o wysoką stawkę

Share on facebook
Share on twitter

Poza meczem Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej (początek o godz. 10:00), w środę na chińskich parkietach zostanie rozegranych 7 innych spotkań. Kilka z nich będzie miało bardzo duży ciężar gatunkowy.

Nikola Jokić / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Grupa A
Gospodarze liczyli zapewne na to, ze będzie to „grupa chińska”. W rzeczywistości grupa A okazała się jednak biało-czerwona, a Chińczycy o awans do drugiej fazy rozgrywek muszą walczyć z Wenezuelę. Początek spotkania o godz. 14:00.

Grupa B

W niej wiadomo już, że do czołowej szesnastki zakwalifikowały się Rosja i Argentyna. O godz. 14:30 te właśnie zespoły rozstrzygną między sobą kwestie pierwszego miejsca, a my ten mecz będziemy śledzić ze zwiększoną uwagę. To właśnie te dwie drużyny będą przecież rywalami Polaków w drugiej fazie rozgrywek.

Grupa C

Chociaż na razie Hiszpanie mieli tylko przebłyski dobrej gry, to po dwóch wygranych są już pewni awansu. O drugie premiowane miejsce, w bezpośrednim pojedynku, walkę stoczą reprezentacje Portoryko i Tunezji (początek o 10:30).

Grupa D

Serbowie pokonali Angolę i Filipiny różnicą łącznie 105 punktów, a Włosi uczynili to różnicą 77 oczek. W środę o godz. 13:30 obie reprezentacje zagrają w końcu z godnym siebie rywalem, a ich bezpośrednie starcie wyłoni zwycięzcę grupy D.

Nas ciekawi choćby to, czy Włosi znajdą sposób na przynajmniej ograniczenie poczynań Nikoli Jokicia, który w dwóch wcześniejszych meczach zanotował gigantyczny, gdyż wynoszący +71 wskaźnik „+/-” w ciągu zaledwie 41 minut spędzonych na parkiecie.