Chiny 2019: Wenezuela przegrywa, ale nie odpuszcza

Share on facebook
Share on twitter

Nasi grupowi rywale wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju we Włoszech. Przegrali mecze z gospodarzami, Senegalem i Rosją, ale zwrócili uwagę swoją walecznością.

Gregory Vargas / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Wszystkie reprezentacje biorące udział w mistrzostwach świata w Chinach ruszyły z przygotowaniami i mają za sobą już pierwsze mecze kontrolne. Grali już także nasi grupowi rywale.

Jakiś czas temu we Włoszech na turnieju towarzyskim swoje mecze rozegrała kadra Wybrzeża Kości Słoniowej (więcej TUTAJ>>), a w ostatni weekend, także we Włoszech, podczas Verona Cup, zaprezentowała się Wenezuela.

Pierwszego dnia zespół z Ameryki Południowej zmierzył się w bardzo fizycznym meczu z Rosjanami. Wenezuelczycy, zdaniem obserwatorów, pokazali się jako bardzo agresywnie broniąca drużyna (Vargas i Joel Bolomboy wylecieli nawet z boiska), która jednak ma spore problemu ze skutecznością w ataku.

Ostatecznie przegrali z Rosją 54:69, a najskuteczniejszym graczem był Gregory Vargas (13 punktów), zdecydowanie najbardziej znany gracz z reprezentacji Wenezueli, który tego lata podpisał kontrakt z izraelskim Maccabi Haifa.

W kolejnym spotkaniu minimalnie przegrali z Senegalem 69:75, choć po pierwszej połowie byli na prowadzeniu. Vargas, prowadząc grę Wenezueli zdobył 15 punktów, a najskuteczniejszym graczem tym razem był Nestor Colmenares (19 punktów), silny skrzydłowy na co dzień grający w ojczyźnie – w drużynie Guaros.

Ostatniego dnia zespół z Ameryki Południowej już wyraźnie uległ gospodarzom 54:72. Liderem punktowym Wenezueli był znów Nestor Colmenares – 12 punktów.

To właśnie z Wenezuelą zagramy na start mistrzostw świata – już 31 sierpnia, o godzinie 10:00 polskiego czasu.

RW
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.