Chiny 2019: Wenezuela rozdeptała „Słonie”

Znacznie wyższa kultura gry i świetnie dysponowany strzelec Heissle Guillent (31 pkt.). W „polskiej” grupie mistrzostw świata, Wenezuela pewnie pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 87:71 i pozostaje w grze o awans do dalszej fazy turnieju.

Reprezentacja Wenezueli / fot. FIBA

Wenezuela, podobnie jak w pierwszym meczu z Polską, rozpoczęła mecz od kanonady z dystansu. Różnica polegała jednak na tym, że rywal tym razem nie odpowiedział. Drużyna z Afryki od początku popełniała mnóstwo błędów w obronie, prowadzących do otwartych pozycji do rzutu.

W pierwszej połowie szalał rozgrywający Wenezueli, Heissle Guillent, który już do przerwy zdobył 10 punktów, trafił bardzo dobre 4/6 z dystansu. „Słonie” próbowały odpowiedzieć zespołowym atakiem, ale często w ich próbach było zbyt wiele kombinowania, a za mało prostych rozwiązań. Kroku Guillentowi dotrzymywał tylko Charles Abuyo, autor 12 punktów dla WKS.

Do przerwy Wenezuela prowadziła aż 49:32, grając na skuteczności powyżej 50% z gry.

Druga połowa to wyrównane granie „kosz za kosz”, przy przewadze stale przekraczającej 15 punktów. W WKS rozkręcił się na chwilę, naturalizowany tuż przed mistrzostwami, Amerykanin Deon Thompson, ale to nie wystarczyło do zmiany losów spotkania.

Gwiazdą meczu pozostał Guillent, który skończył doskonały występ z 31 punktami i 7 asystami.

Zwycięstwo Wenezueli to pozytywna informacja dla reprezentacji Polski. Oznacza ono, że do wyjścia z grupy powinno wystarczyć nam pokonanie Wybrzeża Kości Słoniowej w środę. Nasza kadra dziś (godz. 14.00) oczywiście powalczy jeszcze z Chinami o szansę na zajęcie pierwszej lokaty.