PRAISE THE WEAR

Chiny 2019: Zwycięstwo w bólach – Polska lepsza od Holandii

Chiny 2019: Zwycięstwo w bólach – Polska lepsza od Holandii

W ostatnim meczu przed wyjazdem do Chin, reprezentacja Polski pokonała Holandię 77:71. Choć tym razem kadra wygrała, to jednak zmartwień nie ubyło – wciąż styl  pozostawia wiele do życzenia.

Mateusz Ponitka i Łukasz Koszarek / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zaczęliśmy wyjściowym ustawieniem z A.J. Slaughterem i przez kilka pierwszych minut wyglądało to dobrze. Polacy wykorzystywali sprawność Damiana Kuliga, akontry kończył efektowny i bezkompromisowy Mateusz Ponitka. Zaczęło się od prowadzenia 17:12.

Z każdą minutą narastało jednak zjawisko, które znaliśmy z poprzednich sparingów – bylejakość. Gra Polaków stała się niedokładna, nie trafialiśmy nawet z otwartych pozycji, powrót do obrony był zbyt wolny. Holendrzy spostrzegli, że mogą jednak powalczyć i stopniowo przejmowali inicjatywę. Nasza drużyna próbowała grać efektownie, ale to po prostu nie wychodziło.

W efekcie, pod koniec 2. kwarty przegrywaliśmy 30:33. Polacy potrafili jednak przed przerwą poprawić grę – nieco lepiej wypadło ustawienie z Łukaszem Koszarkiem i Łukaszem Kolendą jednocześnie na boisku. Po ich kilku ładnych asystach i łatwych punktach Karola Gruszeckiego, prowadziliśmy po I połowie 38:36, choć trafiliśmy zaledwie 2/10 z dystansu.

Na początku trzeciej kwarty nieco podkręciliśmy tempo, co pozwoliło nam na wypracowanie 13 punktów przewagi – za trzy trafili m.in. Aaron Cel i A.J. Slaughter (2 razy).  Wraz z wejściem na parkiet rezerwowych tym razem intensywność gry nie spadła i kończyliśmy trzecią kwartę prowadzeniem 60:46.

W czwartej części wkradło się w poczynania naszej reprezentacji lekkie rozluźnienie, które spowodowało, że Holendrzy nieco odrobili straty. Kolejne trójki dorzucił Yannick Franke i znów prowadzenie było zaledwie jednocyfrowe.

Na boisko wróciła pierwsza piątka, co było naturalnym sygnałem, że zaczęło się dziać znów źle. W obronie zdecydowanie wzrosła koncentracja, ale w ataku wciąż były kłopoty ze skutecznością, ale także z pomysłem na sforsowanie defensywy gości.

Ostatecznie pokonaliśmy Holandię 77:71. Zwycięstwo cieszy, ale mało. Gra za to nadal martwi.

Już jutro, w czwartek Polaków czeka lot do Chin, gdzie w najbliższych dniach rozegrają jeszcze trzy sparingi. Pierwszy mecz na mundialu już 31 sierpnia z Wenezuelą.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

 
POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16