Chris Dowe – jest nowy strzelec w Anwilu! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Zdobywający sporo punktów Amerykanin przenosi się z ligi izraelskiej do Włocławka. Chris Dowe to doświadczony już w Europie rzucający obrońca, lubiący efektowną grę.

Chris Dowe / fot. Beobasket

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Chris Dowe (28 lat, 188 cm) to absolwent uczelni Bellarmine, gdzie spędził 4 lata. W Europie swoją karierę rozpoczął od ligi portugalskiej – Sampaese Basket. Potem grał w drugiej lidze francuskiej, lidze belgijskiej, po czym wylądował w renomowanym Pau-Orthez (Francja), a ostatni sezon spędził w izraelskim Ironi Nes Ziona.

Wraz ze swoją drużyną grał także w FIBA Europe Cup, a w lidze Ironi Nes zajęli 5. miejsce. Amerykanin rozegrał w ekipie z Izraela 54 spotkania, w których średnio zdobywał 14 punktów, 4,3 zbiórki i 3 asysty. Trafiał także 37% za 3 i w sumie 46% z gry.

Dowe to klasyczny gracz w typie combo, który jednak częściej grał w karierze jako rzucający obrońca niż rozgrywający. Jest silny, atletyczny, ma przyzwoity rzut i dobrze gra 1 na 1. Nie jest jednak typowym rozgrywającym, choć potrafi grać z zespołem. Jego sporym atutem jest zapewne wszechstronność – może kryć zawodników od pozycji numer 1 do 3.

We Włocławka wszystko wskazuje na to, że będzie przede wszystkim wykorzystywany jako gracz z piłką w rękach, choć jak wiadomo, u Igora Milicicia podział ról w ataku jest mocno umowny.

Pozostałe kontrakty drużyny z Włocławka i wszystkich innych ekip na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

PG

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!
NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51