Chris Paul z fortuną w Houston – czy to nie przesada?

Share on facebook
Share on twitter

Słynny rozgrywający doskonale odnalazł się po przejściu do Rockets i wielki kontrakt za 160 milionów dolarów nie jest niespodzianką. Chris Paul ma jednak już 33 lata i jest zawodnikiem podatnym na kontuzje.

Chris Paul / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Chris Paul, 9-krotny uczestnik Meczów Gwiazd od początku nie planował zmiany klubu i dogadał się z Rockets w sprawie 4-letniego, maksymalnego kontraktu w wysokości 160 milionów dolarów – poinformowali dziś w nocy dziennikarze ESPN.

Jednocześnie klub z Houston przedłużył kontrakt rezerwowego Geralda Greena (2.4 mln USA), ale i stracił bardzo ważnego gracza, w postaci Trevora Arizy, który przenosi się do Phoenix Suns. „Rakiety” będą teraz próbowały jakoś zatrzymać, pierwszego podkoszowego, Clinta Capelę, który jest zastrzeżonym wolnym agentem. Pozostawienie go w składzie będzie wymagało jakiejś niebywałej gimnastyki, bowiem miejsca w budżecie po wielkim kontrakcie dla Paula chwilowo praktycznie już brak.

CP3 zagrał dokonały sezon i był współautorem świetnego bilansu 65-17 i wygrania rywalizacji na Zachodzie NBA przez Rockets. Drużyna z Houston prowadziła 3:2 w serii z Warriors i kto wie, jakby się to skończyło, gdyby nie… kontuzja Paula. Urazy zdarzały mu się też w wielu ważnych momentach przygody z Clippers, w minionym roku w Houston równie opuścił 24 mecze.

Rozgrywający Rakiet w sezonie notował doskonałe statystyki na poziomie 18.6 punktu, 5.4 zbiórki i 7.9 asysty na mecz, trafiał 46% rzutów z gry. Jakie cyferki będzie notował w drugiej połowie swojego kontraktu, gdy będzie miał 36-37 lat?

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.