• Home
  • PLK
  • Chris Wright – jedynka z wyższej półki w Toruniu

Chris Wright – jedynka z wyższej półki w Toruniu

Share on facebook
Share on twitter

Czołowy asystujący ligi włoskiej, Chris Wright, został nowym rozgrywającym Polskiego Cukru Toruń. Amerykanin ma na koncie także epizod w NBA.

Chris Wright / fot. Euroleague

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Chris Wright (29 lat, 185 cm) to absolwent uniwersytetu Georgetown, na którym spędził 4 lata. Po studiach rozegrał sezon w Turcji (Eskishehir Basket), po którym udało mu się dostać do NBA – 3 mecze w barwach Dallas Mavericks.

Ostatecznie jednak większość sezonu 2012/13 Amerykanin spędził w G League, w Iowa Wolves. Wokół NBA jeszcze później krążył – ligi letnie, czy nawet obóz dla New Orleans Pelicans i mecze w preseason, jednak bez finalnego sukcesu w postaci złapania się do rotacji jakiegokolwiek klubu.

Od 5 lat Wright gra we Włoszech (wyjątkiem 4 mecze także w izraelskim Hapoelu Unet Holon), gdzie wyrobił sobie solidną markę. Grał kolejno w Pesaro, Varese, Torino, Grissin Bon Reggio Emilia, a ostatnio dla zespołu z Triestu.

W rozgrywkach 2018/19 notował średnio 12,5 punktu i 4,7 asysty w niecałe 26 minut spędzanych na parkiecie (32 mecze). Trafiał 28% rzutów za 3 punkty. Jego Pallacanestro Triest zajęło ostatecznie 7. miejsce we Włoszech, a Amerykanin był piątym najczęściej asystującym zawodnikiem w całej lidze.

Wright podpisał kontrakt z Polskim Cukrem Toruń, gdzie najprawdopodobniej będzie pierwszym rozgrywającym i zastąpi Roba Lowery’ego. To dopiero pierwszy transfer zawodnika zagranicznego w Twardych Piernikach. Ważne umowy mają Jakub Schenk, Bartosz Diduszko, Aaron Cel, Karol Gruszecki i Damian Kulig.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>