Ciosy w Toronto – Robin Lopez vs Serge Ibaka

Robin Lopez i Serge Ibaka wymienili ciosy i dobrze, że ich rozdzielono. Obaj zostali wyrzuceni z boiska, a Toronto Raptors odrobili straty i pokonali Chicago Bulls 122:120.

To są buty najlepszych koszykarzy NBA – zobacz >>

Zaczęło się od normalnej przepychanki w walce o zbiórkę, ale gdy Jimmy Butler trafił za trzy na 88:72 dla gości pod koniec trzeciej kwarty, Serge Ibaka uderzył Robina Lopeza łokciem w plecy.

Ten zareagował i się zaczęło:

Lopez i Ibaka zostali wyrzuceni z boiska. I choć teoretycznie więcej stracili Raptors, bo Ibaka zdobył do tego czasu 16 punktów, a Lopez miał 12, to całe wydarzenie lepiej podziałało właśnie na nich. W czwartej kwarcie gospodarze mieli zryw 15:0 i doprowadzili do dogrywki.

Na pierwsze prowadzenie w meczu wyszli dopiero w przedostatniej minucie dodatkowego czasu – dzięki rzutowi DeMara DeRozana, który zagrał znakomicie. Zdobył 42 punkty, miał 7 zbiórek i 8 asyst.

Wygrana Raptors (42-29) pozwala im myśleć o zajęciu lepszego miejsca na Wschodzie niż czwarte, porażka Bulls (33-38) oddala ich od play-off.

Przed meczem w Toronto minutą ciszy uczczono pamięć Jerry’ego Krause, byłego menedżera Bulls, który zmarł we wtorek. A po meczu dziwiono się nad naturą bliźniaków Lopez, bo gdy Robin się bił i został wyrzucony z boiska, grający w Brooklyn Nets Brook zdobył zwycięskie punkty równo z syreną przeciwko Detroit Pistons.