Corey Sanders –następca AJ-a Waltona w Bydgoszczy (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Powinien pasować do szybkiej gry preferowanej przez trenera Artura Gronka. Grę Enea Astorii Bydgoszcz w nowym sezonie poprowadzić ma Corey Sanders, 23-letni rozgrywający, który w ostatnim sezonie grał m.in. w Portugalii.
Corey Sanders / fot. Rutgers University Athletics

Kompleksowa oferta medyczna we Wrocławiu– poznaj SportsMedic >>

Wciąż czekamy na informację o starcie sezonu 2020/21. Prezes PZKosz i PLK Radosław Piesiewicz w tej sprawie rozmawiał także z władzami ligi siatkówki i piłki ręcznej (więcej TUTAJ>>). Sporo wskazuje, że start rozgrywek względem ubiegłego roku będzie przyspieszony przynajmniej do początku września. 

Kluby nie będą miały więc zbyt wiele czasu na budowę składu. Pierwsze z nich powoli ruszają z kompletowaniem drużyny. GTK Gliwice pozyskało już dwóch nowych zawodników – Daniela Gołębiowskiego i Szymona Łukasiaka (więcej TUTAJ>>), a w Bydgoszczy zdecydowano się na nowego rozgrywającego.

W buty A.J. Waltona wskoczył (Astoria już potwierdziła) Corey Sanders (23 lata, 188 cm), który pierwsze lata swojej kariery spędził na uczelni Rutgers Univeristy. Amerykanin miał już także okazję zadebiutować w Europie – grał chwilę w Gruzji (Mega Basket Georgia, śr. 20,2 punktu), a w poprzednim sezonie, po nieudanej przygodzie w G League, grał w Portugalii, w klubie U.D. Oliverense. W 7 meczach ligi portugalskiej notował średnio 10,3 punktu, 4 zbiórki i 5,1 asysty. 

Porównanie z A.J. Waltonem przypadkowe nie jest. Obaj rozgrywający bazują na swoim atletyzmie i dynamice, zdecydowanie częściej decydują się na atakowanie kosza niż rzuty z dalekiego półdystansu czy dystansu. Podobnie jak Walton, Sanders zza łukiem skuteczny jest sporadycznie – w Portugalii ledwie 25% skuteczności w rzutach za 3 punkty, w Gruzji 33%.

Corey może jednak pasować do szybkiej gry preferowanej przez Artura Gronka. Potrafi mijać, doskonale czuje się z piłką w rękach i wie jak na siebie sprowadzić uwagę obrony, by obsłużyć partnera na czystej pozycji. Sanders powinien być więc ciekawym transferem i być może kolejną perełką wyciągniętą przez trenera Gronka z niszowej ligi.

Grzegorz Szybieniecki

.

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.