Cukier za dobry w Krośnie – perfekcyjny Mbodj

To była różnica klasy – Polski Cukier miał przewagę we wszelkich koszykarskich elementach i pewnie wygrał 91:76 z Miastem Szkła w Krośnie. Cheikh Mbodj trafił wszystkie 10 rzutów z gry.

Cheikh Mbodj (fot. Facebook.com/Polski Cukier Toruń)

Lookbook Mateusz Ponitka x SklepKoszykarza.pl – zobacz produkty! >>

„Spokój” – to słowo było hasłem gry Polskiego Cukru w dalekim Krośnie. Świadomi własnych przewag goście z Torunia mądrze egzekwowali taktykę, kontrolując przebieg meczu od pierwszych minut.

Największą przewagę „Piernikom” dawały konsekwentne dogrania piłki pod sam kosz. Aaron Cel, Cheikh Mbodj i Krzysztof Sulima nie mieli w pomalowanym godnych siebie rywali. Jeden z lepszych meczów w sezonie grał też Łukasz Wiśniewski, nie tylko punktujący, ale też kolekcjonujący asysty (9 w meczu).

Już po pierwszej kwarcie (i kuriozalnej stracie Szkła w ostatniej sekundzie) goście prowadzili aż 29:16, utrzymując już potem kilkunastopunktową przewagę. Pod koniec 3. kwarty różnica sięgnęła 20 punktów (60:40) i było wiadomo, że emocji w Krośnie tym razem nie będzie. Choć działo się sporo oryginalnych zdarzeń, ja na przykład rzut za 3 punkty Tomasza Śniega, z kolanka i 10 metrów! (wideo poniżej)

W całym meczu Polski Cukier trafił świetne 60% rzutów, miał też aż 26 asyst. Gorsza forma Glenna Coseya (1-7 z gry) mogła przejść niezauważona. Z bilansem 14-5 torunianie pozostaną wiceliderem PLK.

W zespole z Krosna bardzo dobrze grał JayVaughn Pinkston, który skończył mecz z 21 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami, choć miał spory problem w obronie – dla Mbodja był po prostu za niski. Kilka dobrych i efektownych akcji pokazał Jakov Mustapić.

Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Walcząca o utrzymanie Polpharma zakończyła przebudowę składu. Do zespołu dołączy amerykański rozgrywający Isaiah Williams, a z drużyną pożegnał się Peter Olisemeka. Nigeryjski center będzie na Węgrzech kontynuował leczenie kontuzjowanego kolana.
20 / 02 / 2021 10:07
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.