Cukier krok od finału – nie było Czarnych pod koszem

Dominacja na tablicach, zespołowa gra i znacznie lepsi środkowi – Polski Cukier w Toruniu pewnie wygrał także drugi mecz 83:76 i brakuje mu już tylko 1 zwycięstwa, by wystąpić w finale PLK.

Kyle Weaver / fot. A. Romański, Polski Cukier Toruń

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Tylu prostych pozycji pod samym koszem wysocy Polskiego Cukru nie miewają zazwyczaj przez miesiąc ligowych rozgrywek. Zwłaszcza Krzysztof Sulima (14 pkt., 10 zb.) mógł punktować z dziecinna łatwością – dzięki błyskotliwym asystom Kyle’a Weavera i Obiego Trottera, ale i nieudolności środkowych ze Słupska.

Poważne kłopoty gości zaczęły się już po 5 pierwszych minutach, gdy już 3 faule miał na koncie David Kravish. Oznaczało to konieczność wepchnięcia na boisko nieudolnego Dallyna Bachynskiego i problemy Czarnych z atakiem. Gdy brakowało zagrożenia pod samą obręczą, trzeba było ograniczać się do trudnych rzutów z dystansu, łatwych do odczytania przez obronę Pierników. Mnożyły się rzuty bok obręczy i niedoloty.

Torunianie byli lepsi, bo bezapelacyjnie dominowali w walce o zbiórki. Wynik do przerwy „tylko” 50:40 to i tak sukces zespołu ze Słupska.

W drugiej połowie mądra i konsekwentna gra „Pierników” pozwoliła bezpiecznie dowieźć wygraną. Zaporą nie do przejścia pod koszem był Cheikh Mbodj (6 bloków!), świetną robotę (tym razem po obu stronach) robił Bartosz Diduszko, swoje dorzucił Łukasz Wiśniewski. Z kolei Czarni jak na ten poziom rozgrywek popełniali za dużo prostych błędów. Zmęczenie?

Polski Cukier wygrał zbiórki  46:33, ale w drugiej połowie zagrał słabiutko w ataku. Zdobył tylko 33 punkty. Ambitnie walczący Czarni zdołali się w końcówce zbliżyć nawet na 73:77, ale wówczas ważne rzuty trafili Trotter oraz Sulima i było po meczu.

Trzeci mecz tej serii odbędzie się już w Słupsku, we wtorek o godz. 17.45. Polski Cukier prowadzi 2:0.

Znany z występów w Dąbrowie Górniczej i Szczecinie silny skrzydłowy z dużymi możliwościami w ofensywie – Cleveland Melvin (30 lat, 203 cm) wraca do Energa Basket Ligi. Amerykanin trwający sezon rozpoczął na Węgrzech, ale 9 rozegranych meczach zdecydował się na przenosiny do Startu Lublin.
4 / 12 / 2021 17:40

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Sporo cudzoziemców, którzy w ubiegłym sezonie biegali po boiskach PLK, w nowym sezonie zakłada koszulki klubów z najlepszych sześciu lig Europy.Przyjrzeliśmy się losom tych graczy. Dodatkowo w tekście spojrzę na dwóch zawodników, którzy co prawda nie grają w topowych rozgrywkach, ale wyróżniają się w swoich, silnych ligach.
2 / 12 / 2021 11:34
Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.