Cukier krok od finału – nie było Czarnych pod koszem

Dominacja na tablicach, zespołowa gra i znacznie lepsi środkowi – Polski Cukier w Toruniu pewnie wygrał także drugi mecz 83:76 i brakuje mu już tylko 1 zwycięstwa, by wystąpić w finale PLK.

Kyle Weaver / fot. A. Romański, Polski Cukier Toruń

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Tylu prostych pozycji pod samym koszem wysocy Polskiego Cukru nie miewają zazwyczaj przez miesiąc ligowych rozgrywek. Zwłaszcza Krzysztof Sulima (14 pkt., 10 zb.) mógł punktować z dziecinna łatwością – dzięki błyskotliwym asystom Kyle’a Weavera i Obiego Trottera, ale i nieudolności środkowych ze Słupska.

Poważne kłopoty gości zaczęły się już po 5 pierwszych minutach, gdy już 3 faule miał na koncie David Kravish. Oznaczało to konieczność wepchnięcia na boisko nieudolnego Dallyna Bachynskiego i problemy Czarnych z atakiem. Gdy brakowało zagrożenia pod samą obręczą, trzeba było ograniczać się do trudnych rzutów z dystansu, łatwych do odczytania przez obronę Pierników. Mnożyły się rzuty bok obręczy i niedoloty.

Torunianie byli lepsi, bo bezapelacyjnie dominowali w walce o zbiórki. Wynik do przerwy „tylko” 50:40 to i tak sukces zespołu ze Słupska.

W drugiej połowie mądra i konsekwentna gra „Pierników” pozwoliła bezpiecznie dowieźć wygraną. Zaporą nie do przejścia pod koszem był Cheikh Mbodj (6 bloków!), świetną robotę (tym razem po obu stronach) robił Bartosz Diduszko, swoje dorzucił Łukasz Wiśniewski. Z kolei Czarni jak na ten poziom rozgrywek popełniali za dużo prostych błędów. Zmęczenie?

Polski Cukier wygrał zbiórki  46:33, ale w drugiej połowie zagrał słabiutko w ataku. Zdobył tylko 33 punkty. Ambitnie walczący Czarni zdołali się w końcówce zbliżyć nawet na 73:77, ale wówczas ważne rzuty trafili Trotter oraz Sulima i było po meczu.

Trzeci mecz tej serii odbędzie się już w Słupsku, we wtorek o godz. 17.45. Polski Cukier prowadzi 2:0.

Za nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego NBA, po której wyjaśniało się, kto z kim zagra w fazie play-off oraz w ramach turnieju play-in. Na pierwszy ogień właśnie mini-turniej, w którym ostatecznie udział wezmą m.in. Los Angeles Lakers.
17 / 05 / 2021 9:46

To już ostatnie mecze sezonu zasadniczego, a nadal nie wiadomo, kto zgarnie koronę króla strzelców. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę. W walce pozostały już tylko dwaj gracze: Stephena Curry’ego i Bradleya Beala dzieli w tej chwili ledwie 0.4 punktu!
15 / 05 / 2021 13:17
Wciąż nie wiadomo, kto awansuje do ekstraklasy! Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk pokonali w Wałbrzychu Górnika Trans.eu 76:52 i wyrónali stan finałowej rywalizacji w 1. lidze na 2:2. Piąty i decydujący o awansie do PLK mecz zostanie rozegrany w sobotę 22 maja.
16 / 05 / 2021 19:12
Robert Lewandowski w piłkarskiej Bundeslidze, a Michał Michalak w koszykarskiej – polscy strzelcy rządzą w tym sezonie na niemieckich boiskach i parkietach. Nawet spokojniejszy występ (7 pkt.) w kończącym sezon meczu z EWE Baskets Oldenburg nie przeszkodził Michalakowi w wywalczeniu nagrody dla najlepszego strzelca koszykarskiej Bundesligi ze średnią 20,5 punktu.
22 punkty i 12 zbiórek to dorobek Macieja Lampego (212 cm, 36 lat) z sobotniego spotkania francuskiej Jeep Elite przeciwko Chalon/Saone. CSP Limoges wygrało ten mecz 96:90 i było to już 4 zwycięstwo w ostatnich 5 występach tego zespołu, od kiedy dołączył do niego były reprezentant Polski.