Cukier lepszy od Czarnych – kluczowe akcje Trottera

Pierwszy krok zespołu z Torunia do finału. Ciekawy, ofensywny mecz rozstrzygnął się w końcówce. Polski Cukier wygrał z Czarnymi 78:72 i w półfinale PLK prowadzi 1:0.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Mecz od początku był wyrównany, dość długo z nieznaczną przewagą gości ze Słupska. Pod koszami znów różnicę robił David Kravish (11+6 do przerwy), zwłaszcza gdy obrona koncentrowała się na Chavaughnie Lewisie. Cwaniactwem i luzem w ataku popisywał się Mantas Cesnauskis i Czarni wygrali pierwsza kwartę 18:17.

Polski Cukier z każdą minutą zyskiwał jednak inicjatywę. Udane wejścia na kosz zaliczał Łukasz Wiśniewski, a Kyle Weaver tym razem trafiał z dystansu. W ataku przydał się nawet, tradycyjnie niegramotny, Maksym Sanduł, który i tak był mniej niezdarny od Dallina Bachynskiego z Czarnych.

Kilka niezłych minut zaliczył – zagubiony w ćwierćfinale – Anthony Goods, ale po indywidualnej akcji Obiego Trottera „Pierniki” do przerwy prowadziły 44:41.

W drugiej połowie gospodarze byli już przez moment blisko przełamania Czarnych. Po świetnych asystach Weavera do graczy wysokich, przewaga Cukru urosła już nawet do 9 punktów. Słupszczanie jednak, tak samo jak w meczach z Anwilem, przełamać się nie dali i wrócili do gry raz jeszcze. Przed ostatnimi 10 minutami było już tylko 60:57 dla torunian.

Wyrównana końcówka przynosiła zmiany nastrojów. Najpierw seria Wiśniewskiego, potem Czarni na chwilowym prowadzaniu i decydujące akcje Obiego Trottera, który zdobył 7 bardzo ważnych punków z rzędu. Słupszczanie odpowiadali jednak mało zespołowym atakiem – kiepskimi rzutami Goodsa i Lewisa z dalekiego półdystansu, a Robertsowi Stelmahersowi w kluczowym momencie zabrakło czasów na żądanie.

Graczem meczu okazał się Trotter, który zanotował 21 punktów, 4 asysty i 0 strat. Polski Cukier wyraźnie wygrał walkę o zbiórki (41:30), a Czarni trafili tylko 26% rzutów z dystansu. Generalnie mecz był jednak bardzo wyrównany i w tej serii wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Lider zespołu z poprzedniego sezonu, Ray Cowels III, według niepotwierdzonych jeszcze informacji jest już w drodze do Stargardu. Amerykanin w minionych rozgrywkach w barwach PGE Spójni notował średnio aż 18,3 punktu na mecz.
20 / 09 / 2020 18:29

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

W sobotę, 26 września, wspólnie z Kacprem Kacpą Lachowiczem zamkniemy sezon letni na boisku przy ERGO ARENIE. Koszykarskie lato ze Sklepem Koszykarza na SK ERGO ARENA 3X3 COURT zwieńczą treningi i ćwiczenia z Kacpą. Udział w zajęciach jest bezpłatny, sprawdźcie z nami, jakie postępy zrobiliście przez wakacje i nad czym trzeba będzie wkrótce popracować w sali!
20 / 09 / 2020 16:42
Takich jak on w historii europejskiego basketu było niewielu. I nie chodzi o same liczby, które dziś wciąż robią wrażenie. Przez lata skrywał przed kolegami swoją chorobę. Do końca życia walczył na zawodowych parkietach. Jeden z najwybitniejszych strzelców w historii europejskiej koszykówki, Alphonso Ford zmarł równo 16 lat temu.
1 / 05 / 2020 11:53