Cukier lepszy od Legii – doskonały Filip Matczak

Gospodarze z Torunia niewysoko, ale pewnie pokonali Legię 79:90. Gości z Warszawy od porażki nie zdołał uratować Filip Matczak, który zdobył aż 31 punktów i zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze.
Filip Matczak / fot. M. Bodziachowski, legiakosz.com

Obie drużyny nie forsowały w tym spotkaniu tempa, a raczej stawiały na ustawiane i długie akcje. Obie jednak miały na początku spore kłopoty ze zdobywaniem punktów. Przełamał to wszystko dobry fragment Aarona Cela, który wyprowadził Polski Cukier na kilkupunktowe prowadzenie.

Po stronie gości z Warszawy z początku ciężko było znaleźć gracza, który na boisku stwarzałby jakąś przewagę nad rywalami. W końcu jednak w takiej roli pokazał się Filip Matczak, który w kilku akcjach z rzędu trafiał rzuty po koźle z dystansu i półdystansu. Do przerwy rzucający obrońca Legii miał już 14 oczek na koncie (z 17 punktów Legii w drugiej kwarcie, Matczak zdobył aż 14!).

Polski Cukier nie zbudował wysokiej przewagi, ale zdawał się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Torunianie konsekwentnie zwalniali swoje akcje i szukali najlepszych okazji do zdobycia punktów. Po pierwszej połowie Twarde Pierniki prowadziły 39:31.

Po przerwie znów szalał Matczak (31 pkt. i 5 asyst w meczu), który pozwolił Legii nieco odrobić straty. Na dobrą grę gości szybko odpowiedział waleczny Jakub Schenk, który skutecznie wymuszał kolejne faule rywali i punktował z linii (2 razy akcja 2+1). Rozgrywający Polskiego Cukru zdobył w całym spotkaniu 16 punktów.

W czwartej kwarcie gospodarze chyba zbyt szybko uwierzyli, że nic złego w tym meczu się im już nie stanie. Na 3 minuty przed końcem Legia zniwelowała straty do zaledwie 4 punktów, jednak przy meczu ogromną liczbą pudeł to nadal była dość bezpieczna przewaga.

W kluczowych akcjach więcej doświadczenia i wyrachowania pokazali gospodarze (udane akcje Chrisa Wrighta), którzy w porę się obudzili i dowodzili przewagę do końca spotkania. Polski Cukier ostatecznie pokonał Legię 79:70.