Cukier za mocny dla GTK – pan profesor Aaron Cel

Cukier za mocny dla GTK – pan profesor Aaron Cel

Share on facebook
Share on twitter

Skończyło się na wyniku 97:83 dla Pierników, ale różnica pomiędzy oboma zespołami na boisku była jeszcze większa. Najlepszym graczem meczu był Aaron Cel.

Aaron Ce; / fot. Andrzej Romański, Polski Cukier Toruń

To są buty, w których wymiana Kyrie Irving – zobacz >>

Często zwraca się uwagę, że jednym z problemów GTK jest niewystarczająca jakość polskich zawodników. Tym razem oni akurat nie zawiedli – najlepszy mecz w PLK zagrał Marcin Salamonik (12 pkt.), w ataku pod koszem zaskakująco dobrze radził sobie Łukasz Ratajczak (15 pkt, 7-8 z gry); trafiał Kacper Radwański, dobre momenty mieli Damian Pieloch i Marcin Piechowicz, nieźle rozgrywał Robert Skibniewski (9 asyst).

To wciąż jednak było za mało, zważywszy, że dużo słabiej niż zwykle zagrali Amerykanie. Brakowało zwłaszcza Mavericka Morgana w pomalowanym, który miał 0-5 z gry i spadł za faule w 12 minut. Hooker i Williams też nie robili różnicy. Cały zespół bardzo słabo też bronił – za słabo, jak na standardy PLK…

Polski Cukier spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń, grając ze świadomością własnych przewag. Szczególnie gra do kosza dawała mnóstwo łatwych punktów. Klasę pokazywał zwłaszcza Aaron Cel, autor 22 punktów. Reprezentant Polski imponował elegancją, spokojem i jakością podejmowanych decyzji.

Godnego rywala pod koszem nie miał też Krzysztof Sulima, który zanotował 14 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty. Bez echa mogły przejść gorsze występy Glenna Coseya (3-11 z gry) i Łukasza Wiśniewskiego.

Gospodarze walczyli ambitnie, w 4. kwarcie zniwelowali straty do 9 punktów, ale na zwycięstwo w niedzielnym meczu zwyczajnie nie mieli szans. Goście z Torunia bez problemu dowieźli wysoką przewagę i z bilansem 8-3 trzymają się blisko ścisłej czołówki PLK.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08