Cukier ograł Dąbrowę – Cosey jak profesor

Polski Cukier pewnie zwyciężył w Toruniu MKS Dąbrowa 83:72 i objął prowadzenie 1:0 w serii ćwierćfinałowej. Glenn Cosey zanotował 20 punktów i 7 asyst.

Polski Cukier Toruń / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach Kevin Durant ogrywa każdego w NBA >>

Tylko przez pierwsze kilka minut torunianie pozwolili się wyszaleć Dąbrowie, a głównie DJ Sheltonowi. Było już nawet 17:11 dla MKS. Polski Cukier zaczął jednak bronić na dobrym poziomie, a przede wszystkim rozpoczął kanonadę z dystansu.

Cierpliwe, precyzyjne rozrzucanie piłki, zwykle przy udziale Glenna Coseya, prowadziło do zaskakująco częstych, zupełnie otwartych pozycji gospodarzy na dystansie. Okazji nie marnowali Aaron Cel, DJ Newbill i Karol Gruszecki – do przerwy „Pierniki” trafiły 8 z 16 trójek.

Po pierwszej kwarcie było 23:19, a potem przewaga gospodarzy zaczęła stopniowo rosnąć. W drugiej połowie utrzymywała się na stabilnej różnicy 10-12 punktów, także dlatego, że Cukier zaczął również trafiać spod kosza – m.in. kilka razy ładnie znalazł się Krzysztof Sulima.

Goście w połowie 4. kwarty potrafili jeszcze na chwilę zniwelować stratę do 5 oczek, dzięki dobrej obronie strefowej, z którą torunianie mieli spory problem. W decydujących momentach różnicę pod obręczą zrobił jednak Cheikh Mbodj, a grę „Pierników” do końca bardzo rozważnie prowadził Cosey. Wątpliwości w ostatnich minutach już nie było.

Cukier wygrał pewnie, choć w ostatniej kwarcie zdobył tylko 12 punktów i w całym meczu wyraźnie gorzej radził sobie na tablicach. Obok Coseya dobrze zagrał Aaron Cel, który miał double-double z 13 punktami i 10 zbiórkami.

MKS popełnił w meczu aż 19 strat, dziwnie sporo było beztroskiej gry w ataku, jak na zespół prowadzony przez Jacka Winnickiego. Najwięcej punktów (15) zdobył DJ Shelton, Witalij Kowalenko trafił 3/3 z dystansu.

Polski Cukier prowadzi 1:0 w serii ćwierćfinałowej. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę, także w Toruniu.

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.