Cukier rozstrzelany przez Manresę – obrona w lesie

Cukier rozstrzelany przez Manresę – obrona w lesie

Share on facebook
Share on twitter
Polski Cukier niestety potwierdził, dlaczego do tej pory był najsłabszą drużyną Ligi Mistrzów w defensywie. Torunianie stracili w 30 minut 97 punktów i ostatecznie przegrali z Baxi Manresą 102:121.
Keith Hornsby i Sebastian Machowski / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Początek meczu, niestety, był bardzo podobny do poprzednich meczów Polskiego Cukru w Lidze Mistrzów. Manresa z łatwością zdobywała punkty, a znany z PLK (w poprzednim sezonie Arka Gdynia) Deividas Dulkys trafił 4 trójki już w pierwszych 10 minutach.

Torunianie w ataku także czuli się pewnie, a wysokie tempo bardzo im odpowiadało. Aktywny był lider Twardych Pierników, Chris Wright, który mimo że był najmniejszy na parkiecie, to znajdował sposoby na dotarcie do kosza.

W drugiej kwarcie goście wyszli nawet na 10 punktów przewagi, a po 16 minutach gry mieli już 50 punktów na koncie. Gospodarze rzeczywiście momentami wyglądali jak najgorsza drużyna w defensywie w Lidze Mistrzów.

Zespół prowadzony przez Seabstiana Machowskiego starał się trzymać blisko Manresy mocno przyspieszając tempo – do punktowania dołączyli się Keith Hornsby, czy Alade Aminu i torunianie do przerwy przegrywali 59:65.

Trzecia kwarta to już niestety odjazd gości. Polski Cukier nie był w stanie już tak skutecznie grać w ataku i automatycznie wciąż z łatwością punktująca Manresa odskoczyła nawet na 17 punktów. Fatalnie spisująca się obrona gospodarzy straciła w 30 minut 97 punktów.

Goście szybciutko przebili barierę 100 zdobytych punktów i do końca meczu dość pewnie utrzymywali wypracowaną przewagę. Polski Cukier przegrał więc w Lidze Mistrzów już po raz szósty, tym razem aż 102:121.

GS

.

POLECANE

tagi

NBA

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?
21 / 01 / 2020 12:22
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?
21 / 01 / 2020 12:22
Choć cały czas muszą sobie radzić bez Victora Oladipo to od początku sezonu pokazują, ile tak naprawdę znaczą solidne fundamenty. Indiana Pacers w niedzielę ograli wysoko notowanych Denver Nuggets 115:107 i podtrzymali swoją bardzo dobrą passę. W życiowej formie jest Domantas Sabonis.
20 / 01 / 2020 11:47
Jazzmani wygrali jedenaście z ostatnich dwunastu spotkań i aktualnie zajmują 4. pozycję w tabeli Zachodu. Od czasu, kiedy zatrudnili strzelca Jordana Clarksona wygrywają niemal wszystko. Są jedną z najlepiej zbilansowanych drużyn w całej lidze – świetni pod względem ofensywnym, jak i defensywnym.
20 / 01 / 2020 10:34
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30