Cukier wygrywa w Sopocie – Trefl zmiażdżony w końcówce

W Sopocie, po dobrym, szybkim spotkaniu Polski Cukier pokonał Trefla 80:63. Aż 29 punktów dla zwycięzców rzucił Chris Wright.
Chris Wright i trener Sebastian Machowski / fot. A. Romański, plk.pl

Początek meczu potwierdził, że Sebastian Machowski stworzył w Toruniu dobrze działającą maszynę. Goście bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd sopocian i już po 5 minutach mieli na koncie 18 pkt. Trefl – mimo pewnego przestoju w pierwszej kwarcie, dzielnie dotrzymywał kroku liderowi (i to mimo tego, że długo na ławce z powodu fauli siedział Carlos Medlock). Skuteczni byli jednak Michał Kolenda i Nana Foulland, a kibice w Hali 100-lecia mieli okazję oglądać ciekawe, szybkie widowisko.

Pod koniec drugiej kwarty w grę gości wkradł się jednak chaos (11 strat do przerwy, źle rozgrywane kontry) i po atomowym wsadzie Foullanda w ostatnich sekundach Trefl prowadził do przerwy 43:42.

Tak jak pierwsza połowa była wyrównana, tak druga rozpoczęła się od serii z obu stron. Świetne trzecią kwartę zaczął Trefl (7:0 i prowadzenie 50:42), ale jeszcze lepiej odpowiedział Polski Cukier (13:0, 55:50). Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 61:59 i wydawało się, że wynik będzie sprawą do ostatnich minut.

W ostatniej części gry świetnie zafunkcjonowała obrona torunian, która maksymalnie utrudniła gospodarzom grę w ataku (tylko 4 pkt w 10 minut!) i uruchomiła kontry. Klasą dla siebie był Chris Wright (29 pkt, 6 as.), który kilkoma akcjami dosłownie zamknął mecz – przy jego świetnej grze niespecjalnie widać było trochę słabszy mecz Keitha Hornsby’ego.

Za dwóch zagrał też Alade Aminu (19 pkt, 11 zb.) – Damian Kulig już trenuje, ale nie jest w stanie jeszcze grać, ma wrócić w grudniu. Nie można też zapomnieć, że nie po raz pierwszy ważne trójki trafiał Aleksander Perka.

Trener Marcin Stefański podkreślił, że jego drużyna popełniła w dzisiejszym meczu aż 20 strat (rekordowe 8 Medlocka): „Aby wygrywać, musimy mieć 20 asyst i 13 strat, nie odwrotnie. W drugiej połowie Polski Cukier pokazał nam, gdzie jest nasze miejsce. Cały czas myślę, że jest ono w play-offach, ale nie możemy wygrywać, grając dobrze przez 2,5 kwarty.”

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

Michał Świderski, Sopot

Do gry powrócił już Jakub Schenk, a w środę po kontuzji po raz pierwszy na parkiet wybiegnie Damian Kulig. Polski Cukier już ze znacznie powiększoną rotacją powalczy w Toruniu o drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów – z hiszpańska Manresą.
10 / 12 / 2019 11:54
Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41

W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08