Ćwierćfinały MP U20 – dzień 3. Triple-double bez zbiórki!

Share on facebook
Share on twitter

Zakończyły się turnieje ćwierćfinałowe MP U20. W decydujących o awansie meczach znów nie zabrakło kilku świetnych indywidualnych występów, w tym dwa triple-double. 

Start Lublin awansował z turnieju w Koszalinie / fot. TBV Start Lublin

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Los sprawił, że w trzech grupach o miejsce premiowane awansem zagrały drużyny w bezpośrednim meczu. W Koszalinie miejscowy Żak – po świetnym występie w sobotę – nie dał rady Startowi Lublin na czele z Bartłomiejem Pelczarem (44 pkt, 15/30 gry, 9 as.).

Do dalszej fazy awansował też Zastal Zielona Góra po wygranej z Kingiem BC Szczecin – nie zawiódł lider zielonogórzan Kacper Mąkowski (34 pkt).

W Krakowie miejscowej Wiśle nie pomógł świetny występ (nomen omen) Dominika Krakowiaka (13 pkt, 10 zb., 10 as.). „Wawelskie Smoki” uległy drużynie z Ursynowa (której trenerem jest członek sztabu kadry narodowej Marek Popiołek), w której niesamowity występ zaliczył Filip Drewniak (26 pkt, 14 zb., eval 46!).

Rzadko spotykane triple-double zanotował rozgrywający Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej Adam Skiba, który nie zebrał żadnej piłki, ale za to miał 21 pkt, 14 asyst i 10 przechwytów.

Komplet wyników, tabel i statystyk na stronie rozgrywki.pzkosz.pl.

Grupa I

ŻAK Żory – KS AGH Korona Kraków 58:137
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80498/zak-zory—ks-agh-korona-krakow.html

MKS Start Lublin – MKKS Żak Koszalin 98:65
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80497/mks-start-sa-lublin—mkks-zak-koszalin.html

Awans – KS AGH Korona Kraków, MKS Start Lublin

Grupa II

Enea Novum/Astoria Bydgoszcz – UKS Gimbasket Wrocław 58:64
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80503/enea-novum-astoria-bydgoszcz—uks-gimbasket-wroclaw.html

MKS Pruszków – Hensfort Przemyśl 82:83
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80504/mks-pruszkow—hensfort-przemysl.html

Awans – Hensfort Przemyśl, MKS Pruszków

Grupa III

Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra – King BC Szczecin 76:68
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80510/zastal-fatto-deweloper-zielona-gora—king-bc-szczecin.html

AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice – Energa Laminopol Słupsk 91:80
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80509/azs-awf-mickiewicz-romus-katowice—energa-laminopol-slupsk.html

Awans – AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice, Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

Grupa IV

Legia Warszawa – Siarka Tarnobrzeg 104:66
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80515/legia-warszawa—siarka-tarnobrzeg.html

Spójnia Stargard – GTK Gliwice 49:74
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80516/spojnia-stargard—gtk-gliwice.html

Awans: GTK Gliwice, Legia Warszawa




Grupa V

TS Wisła Kraków – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 80:95
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80521/ts-wisla-krakow—uks-gim-92-ursynow-warszawa.html

Twarde Pierniki Toruń – Trefl Sopot 57:131
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80522/twarde-pierniki-torun—trefl-sopot-sa.html

Awans – Trefl Sopot, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa

Grupa VI

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 119:64
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80528/szkola-gortata-politechnika-gdanska—lks-szkola-gortata-lodz.html

Exact Systems Śląsk Wrocław – KS Cracovia 1906 Kraków 88:46
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/80527/exact-systems-slask-wroclaw—ks-cracovia-1906-krakow.html

Awans – Exact Systems Śląsk Wrocław, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

Losowanie grup półfinałowych już we wtorek, 29 stycznia. Podział drużyn na koszyki:

Koszyk I: Asseco Arka Gdynia, Biofarm Basket Junior Poznań, WKK Wrocław, KS Rosa Sport Radom
Koszyk II: KS AGH Korona Kraków, Trefl Sopot, Hensfort Przemyśl, Exact Systems Śląsk Wrocław
Koszyk III: GTK Gliwice, AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, Legia Warszawa
Koszyk IV: UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, MKS Pruszków, MKS Start Lublin, Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

Turnieje półfinałowe w dniach 8-10.02.2019.

Najlepsze występy trzeciego dnia:

Punkty: Bartłomiej Pelczar (MKS Start Lublin) – 44
Zbiórki: Aleksander Jadaś (Siarka Tarnobrzeg) – 17
Asysty: Adam Skiba (Szkoła Gortata Politechnika Gdańska) – 14
Eval: Filip Drewniak (UKS Gim 92 Ursynów Warszawa) – 46

Najlepsi statystycznie w całym turnieju:

Punkty:
1. Bartłomiej Pelczar (Start) – 35,0
2. Kacper Mąkowski (Zastal) – 31,3
3. Hubert Wyszkowski (Energa) – 28,0

Zbiórki:
1. Wojciech Dymiński (Zastal) – 14,0
2. Aleksander Jadaś (Siarka) – 13,7
3. Dominik Krakowiak (Wisła) – 11,0

Asysty:
1. Michał Pieniążek (AGH) – 11,7
2. Adam Skiba (Politechnika) – 9,0
3. Eryk Naczlenis (Żak) – 8,3

Eval:
1. Bartłomiej Pelczar (Start) – 30,7
2. Jan Piliszczuk (Start) – 29,0
3. Paweł Strzępek (Hensfort) – 28,7

Michał Świderski, @miswid

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>