Czarni jeszcze mocniejsi – Wątroba w Słupsku

Share on facebook
Share on twitter
Środkowy HydroTrucka Radom, Wojciech Wątroba, został wypożyczony do STK Czarnych Słupsk, choć wydawało się, że czekają na niego spore minuty w PLK. W poprzednim sezonie w ekstraklasie notował średnio 1,8 punktu.
Wojciech Wątroba / fot. Tomasz Fijałkowski, fiolek.art.pl

Zarejestruj się w Premium, graj w Fantasy Ligę i typery! >>

Wojciech Wątroba (23 lat, 210 cm) ostatnie 6 lat spędził w Radomiu, gdzie miał okazję grać na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Polsce. Minione 2 sezony to jednak spore nadzieje na minuty w ekstraklasie i miejsce w miarę regularnej rotacji.

W rozgrywkach 2018/19 Wątroba wystąpił w 18 spotkaniach (150 minut) i zdobył w sumie 34 punkty. Ostatni sezon to jednak spadek roli i średnio tylko około 5 minut i 1,8 punktu. Wojciech miał jednak przebłyski, które kazały sądzić, że będzie w kolejnym sezonie rezerwowym środkowym HydroTrucka na pełen etat.

Wątroba w Radomiu jednak nie zostaje, choć miejsce w składzie wydaje się, że jest. 23-letni środkowy został wypożyczony do pierwszoligowych STK Czarnych Słupsk, z którymi najpewniej powalczy o awans do PLK. Kontrakt z HydroTruckiem ma jednak do końca rozgrywek 2021/22.

W Słupsk powstał więc bardzo ciekawy zespół, na którego czele stać będzie duet Mantas Cesnauskis i Łukasz Seweryn. Wątroba powinien być uzupełnieniem strefy podkoszowej, w której już teraz znajdują się tacy gracze jak Dawid Słupiński, Szymon Długosz czy Hubert Pabian.

RW 

Zarejestruj się w Premium, graj w Fantasy Ligę i typery! >>

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51