Czarni lepsi od Biofarmu – Mantas niczym talizman

Share on facebook
Share on twitter

STK Czarni wygrali swoje czwarte spotkanie z rzędu, pokonując – także będący ostatnio w formie – Biofarm Basket Poznań 87:71. Pod wodzą Mantasa Cesnauskisa zespół ze Słupska pozostaje niepokonany.

Mantas Cesnauskis / fot. STK Czarni Słupsk, Czarni To Wy

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

Od mocnego uderzenia mecz rozpoczęli zawodnicy Mantasa Cesnauskisa, którzy już w pierwszej kwarcie mieli na koncie 4 trójki i odskoczyli rywalom na 13 punktów. Zupełnie inaczej w mecz wszedł Biofarm Basket Poznań, który spudłował pierwsze 6 rzutów z dystansu. Z minuty na minutę grał coraz lepiej, za sprawą między innymi doświadczonych Adama Metelskiego i Marcina Fliegera. Na przerwę to Czarni schodzili do szatni z 3 punktowym prowadzeniem (37:34)

Mimo, że na parkiecie było widać znaczną różnicę w poziomie talentu na korzyść gospodarzy, zespół z Poznania nie poddał się, dobrze wykorzystywał swoich rezerwowych i w połowie 3. kwarty doprowadził do remisu.

Jednak w decydującej części liderzy drużyny ze Słupska przesądzili o losach meczu i kontrowali spotkanie, cały czas utrzymując prowadzenie powyżej 5 punktów.

Czarni swoje zwycięstwo zawdzięczają duetowi Patryk Pełka – Szymon Rduch. Niski skrzydłowy 11 ze swoich 21 punktów zdobył już w pierwszej kwarcie. Natomiast Pełka zagrał kolejne dobre i wszechstronne spotkanie – na 23 punkty, 4 zbiórki i 4 asysty.

W drużynie ze Słupska zadebiutował Patryk Wieczorek, który dostał w swoim pierwszy meczu prawie 19 minut i zdobył 4 punkty. Jego debiut można uznać za przyzwoity, miał dwie ładne asysty, które wynikały z dobrego ustawienia akcji oraz przeglądu pola.

Biofarm przez cały mecz dobrze wykorzystywał braki rzutowe Adriana Kordalskiego (3/12 z gry) zacieśniając strefę podkoszową przy wyjazdach i odpuszczając rozgrywającego na dystansie i półdystansie. Ważnymi graczem drugiego planu był Wojciech Jakubiak, który zdobył 16 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty i po objęciu funkcji trenera przez Mantasa Cesnauskisa jest lepszym graczem.

Najlepszymi zawodnikami w Biofarmie byli wspomniani wcześniej: Flieger (16 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty) oraz Metelski (20 punktów i 9 zbiórek).

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51