Czarni lepsi od Polonii – szalał Filip Małgorzaciak

W najciekawszym meczu 13. kolejki pierwszej ligi STK Czarni Słupsk pokonali na własnym parkiecie Timeout Polonię 1012 Leszno 90:84. Graczem meczu był Filip Małgorzaciak, który zdobył 26 punktów i trafił aż 6 razy z dystansu.
Filip Małgorzaciak / fot. Czarni To Wy

Na pojedynek z liderem w Słupsku stawiała się Polonia Leszno, która po ostatnich rewolucjach kadrowych, walczy o miejsce w playoff. Goście także pokazali sporo niezłej gry, cały czas byli relatywnie blisko, ale do końca meczu nie zdołali odrobić straty z pierwszych minut spotkania.

Pierwsza połowa (48:33) należała wyraźnie do Czarnych, którzy potem nie dali już sobie wyrwać wygranej. Świetnie dysponowany strzelecko był Filip Małgorzaciak, który trafił 6/11 z dystansu, w meczu miał 26 punktów. Doskonały występ zanotował także Szymon Długosz, który miał 16 punktów i 11 zbiórek. Po 2 trójki dorzucili Damian Janiak i Wojciech Jakubiak.

Polonia mogła liczyć na formę Kamila Chanasa, który – jak przez cały sezon – świetnie trafiał z dystansu. Tym razem miał 5/8 i 22 punkty w meczu, w którym musiał grać aż przez prawie 37 minut. Stanfred Sanny dołożył 16 punktów, a Hubert Pabian 14.

Po tym spotkaniu STK Czarni mają bilans 10-2 i pozostają liderem 1. ligi. Polonia z wynikiem 5-7 zajmuje 9. pozycję.

W sobotę doszło też do ciekawego rozstrzygnięcia w Łowiczu – tamtejszy Księżak pokonał 90:86 faworyzowane Miasto Szkła Krosno.

PG

.

Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
1 / 05 / 2020 11:53