Czarni Słupsk już z pełnym składem – Patryk Pełka na koniec

Share on facebook
Share on twitter

Szybko się uwinęli – Czarni chcący rozpocząć grę w 1. lidze – w rekordowym tempie skompletowali drużynę. Klub ze Słupska w poniedziałek potwierdził zatrudnienie Patryka Pełki.

Patryk Pełka (fot. Medley-art, R8 Basket Kraków)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Patryk Pełka (29 lat, 202 cm) to już doświadczony zawodnik, grający najczęściej na pozycji silnego skrzydłowego. W minionym sezonie był jednym z najważniejszych graczy R8 Basket Kraków. W ok. 30 minut na parkiecie, notował średnie na poziomie 11 punktów i 8.3 zbiórki na mecz, trafiał 52.9 % rzutów za 2 punkt oraz 32.5% z dystansu.

Wychowanek warszawskiego klubu LA Basket ma za sobą kilka przygód z PLK. W ostatnich latach zaliczał epizody w Krośnie i Zielonej Górze, a w najpoważniejszej roli występował na początku kariery – w sezonie 2011/12 grał w ekstraklasie po ok. 20 minut na mecz w barwach AZS Politechnika Warszawska.

Tuż przed weekendem STK Czarni, czekający na oficjalne potwierdzenie dzikiej karty z PZKosz, poinformowali o kontraktach ze swoimi najbardziej znanymi graczami, a jednocześnie pracownikami klubu – Mantasem Cesnauskisem i Łukaszem Sewerynem. Poza nimi i Pełką, w składzie będą również: Damian Cechniak, Adrian Kordalski, Wojciech Jakubiak, Dawid Rypiński i Szymon Długosz. Meczową dwunastkę ma uzupełniać kilku juniorów.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.