Czarni Słupsk już z pełnym składem – Patryk Pełka na koniec

Share on facebook
Share on twitter

Szybko się uwinęli – Czarni chcący rozpocząć grę w 1. lidze – w rekordowym tempie skompletowali drużynę. Klub ze Słupska w poniedziałek potwierdził zatrudnienie Patryka Pełki.

Patryk Pełka (fot. Medley-art, R8 Basket Kraków)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Patryk Pełka (29 lat, 202 cm) to już doświadczony zawodnik, grający najczęściej na pozycji silnego skrzydłowego. W minionym sezonie był jednym z najważniejszych graczy R8 Basket Kraków. W ok. 30 minut na parkiecie, notował średnie na poziomie 11 punktów i 8.3 zbiórki na mecz, trafiał 52.9 % rzutów za 2 punkt oraz 32.5% z dystansu.

Wychowanek warszawskiego klubu LA Basket ma za sobą kilka przygód z PLK. W ostatnich latach zaliczał epizody w Krośnie i Zielonej Górze, a w najpoważniejszej roli występował na początku kariery – w sezonie 2011/12 grał w ekstraklasie po ok. 20 minut na mecz w barwach AZS Politechnika Warszawska.

Tuż przed weekendem STK Czarni, czekający na oficjalne potwierdzenie dzikiej karty z PZKosz, poinformowali o kontraktach ze swoimi najbardziej znanymi graczami, a jednocześnie pracownikami klubu – Mantasem Cesnauskisem i Łukaszem Sewerynem. Poza nimi i Pełką, w składzie będą również: Damian Cechniak, Adrian Kordalski, Wojciech Jakubiak, Dawid Rypiński i Szymon Długosz. Meczową dwunastkę ma uzupełniać kilku juniorów.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>
NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51