Czarni wyrwali wygraną Pogoni – Cesnauskis ma już 6:0!

Share on facebook
Share on twitter

Goście z Prudnika trochę postraszyli faworytów w Słupsku, ale po kiepskim początku STK Czarni odzyskali rytm, zdominowali walkę o zbiórki i pokonali Pogoń 67:59. Mantas Cesnauskis na stanowisku trenera pozostaje niepokonany.

Mantas Cesnauskis / fot. STK Czarni Słupsk

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Sobotni mecz w Słupsku goście rozpoczęli zawody od prowadzenia 25:9, ale tuż przed przerwą stanęli niemal w miejscu – stracili 14 punktów z rzędu i po zmianie stron konsekwentnie tracili dystans do rywali. W drugiej połowie zdobyli zaledwie 27 oczek, a Czarni – choć też nie imponowali formą strzelecką – dość pewnie wygrali ten brzydki mecz.

Drugi raz w karierze zaledwie jednej zbiórki zabrakło Adrianowi Kordalskiemu do triple-double (14 pkt, 9 zbiórek i 10 asyst). Swoje „firmowe” double double zanotował za to Patryk Pełka, który tym razem dostarczył 11 punktów i 13 zbiórek. Walka na tablicach była właśnie elementem, który przesądził o zwycięstwie słupszczan – wygrali ją aż 52:27!

W zespole z Prudnika ton nadawali Tomasz Prostak, który zdobył 21 punktów oraz Wojciech Pisarczyk, z 13 punktami i 6 zbiórkami. Zabrakło skuteczności weteranów – Grzegorz Mordzak i Marcin Sroka trafili łącznie tylko 3 z 15 rzutów.

Mantas Cesnauskis jako trener ma już zatem perfekcyjny bilans 6-0. W następnej kolejce Czarni znów zagrają w Słupsku – tym razem z Polonią Leszno.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
Czy lukratywna oferta z Turcji pokrzyżuje plany zespołu z Włocławka? Świetna forma Jonaha Mathewsa z Anwilu spowodowała, że znalazł się on na radarze wielkiego Fenerbahce. Według europejskich źródeł, turecki zespół chce wykupić Amerykanina, ale Anwil nie chce wypuścić jednego ze swoich najlepszych zawodników.
19 / 01 / 2022 16:10

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51