Czego zabrakło Piernikom? Cukier rozczarował w Warszawie

Share on facebook
Share on twitter

Toruń z gwiazdami, ale bez lidera. W ćwierćfinale Pucharu Polski zawiedli Rob Lowery i Michael Umeh, którzy trafili 5/20 z gry. Trener Dejan Mihevc musi mocno popracować nad rotacją i hierarchią w drużynie.

Dejan Mihevc / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Zespół z Torunia przegrał po dogrywce w ćwierćfinale Pucharu Polski z MKSem Dąbrowa Górnicza 91:97, co było największą niespodzianką turnieju. Polski Cukier przez cały mecz prowadził, a remis na końcu 4 kwarty, 81:81, był pierwszym od stanu 0:0. W dogrywce więcej atutów w improwizowanej grze miał zespół Jacka Winnickiego, dzięki czemu to spotkanie wygrał.

Przewaga kadrowa Twardych Pierników była i jest niepodważalna. W ich składzie znajdziemy reprezentantów swoich krajów i poważnych kandydatów do nagrody MVP. Co się więc stało, że już drugi raz w tym sezonie musieli uznać wyższość MKSu?

Po dołączeniu do składu Damiana Kuliga, ale także Michaela Umeha torunianie niewątpliwie się wzmocnili, ale także zburzyli nieco istniejącą do tej pory hierarchię w drużynie. 9-osobowa rotacja to dla tego zespołu już nowość, a przecież skład będzie jeszcze dłuższy – na dniach do gry mają wrócić Łukasz Wiśniewski i Przemysław Karnowski.

W decydujących momentach zawiedli liderzy. Wszyscy spodziewaliśmy się, że to Rob Lowery i Michael Umeh wezmą odpowiedzialność za drużynę w decydujących momentach meczu. Takim graczem okazał się jednak, może nieco z konieczności, Karol Gruszecki, który takich możliwości rozgrywania końcówek i kreowania sobie pozycji jak wyżej wymieniona dwójka nie ma.

Lowery skończył ten mecz ze skutecznością 3/12, w ligowej porażce z Anwilem tez miał spore problemy ze znalezieniem skuteczności. Dopiero ostatnią kwartą poprawił swoje statystyki – 4/9 z gry i 12 punktów. Umeh z kolei pucharowy mecz skończył ze skutecznością 2/8 i kluczowej trójki nie trafił.
Często porównujemy Roba Loweryego do jego poprzednika, Glenna Coseya. Aktualny rozgrywający Twardych Pierników atutów ma więcej, ale nie ma tego instynktu kilera, jaki w sobie Cosey miał. Glenn był graczem, któremu w końcówce można było zaufać i piłkę oddać, w obecnej drużynie z Torunia jeszcze takiego gracza znaleźć się nie udało.

Balans pomiędzy grą rezerwowych, a pierwszą piątką, nieco się ostatnio rozjechał. Dejan Mihevc musi na nowo szukać optymalnej rotacji. Wchodzący w meczu z MKSem z ławki Damian Kulig zdobył 16 punktów, ale zespół z nim na parkiecie był -22.

Odpowiednie wprowadzenie gracza takiego formatu do drużyny na pewno będzie czasochłonne, co może kosztować Twarde Pierniki jeszcze kilka porażek. Znalezienie właściwej rotacji, szczególnie pod koszem, to aktualnie największe wyzwanie stojące przed Mihevcem. Jeden z najmocniejszych zestawów w lidze pozwolił w piątek czwartej od końca ekipie w zbiórkach na wygranie walki na deskach, co zdarzyć się nie powinno.

Grzegorz Szybieniecki

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22